A befogástechnikával foglalkozó német RÖHM GmbH sikerrel mutatta be az AMB Stuttgart és IMTS Chicago szakmai kiállításokon új kialakítású moduláris rendszerét, ami a korábbi tokmányszorítóerő-mérő és az orsóbehúzóerő-mérő készülékeit váltja fel. Az új készülék a gyártásban és laborkörülmények között is megállja a helyét.
A gyorsszorítók munkadarabok befogására és beszorítására használhatók. A HEINRICH KIPP WERK gyorsszorítókat kínál sokféle kivitelben, közöttük innovatív saját fejlesztésűeket is KIPPlock és KIPPlock+ néven. Új termékek az árukínálatban a vezetőképes ESD-gyorsszorítók és az intelligens állapotérzékelők, amelyekkel lekérdezhető a működési állapot.
Cégünk a Mint East Europe Kft. a Mint GmbH leányvállalataként idén 21 éves, az összeszerelési technológia megoldásainak értékesítésével foglalkozik, a legjobb minőségű gyártókat képviseljük a piacon.
Mivel a vásárlók és a kereskedők egyre frusztráltabbak a polcokon lévő készlethiány, vagy a termelésnek a különböző szinteken történő akadozása miatt, a gyártók olyan gyors és hatékony eszközöket keresnek, amelyek sokféle alkalmazásban használhatók, hogy minél gyorsabban leküzdjék a nehézségeket. Marcus Schneck, norelem ügyvezető igazgatója azt vizsgálta meg, miként használhatók norelem gyorsszorítói a gyártásban, hogy funkciók széles skáláját könnyítsék meg, és hogy az összes folyamatban biztosítsák a minőséget a gyártás újbóli felpörgetéséhez.
Az ipari olvadék- és hidegragasztó-alkalmazásokhoz kifejlesztett ragasztófelhordási megoldások terén éllovas Robatech eddig sem volt ismeretlen a hazai ügyfelek számára, de a 2020-ban létrehozott magyarországi leányvállalat minden eddiginél gördülékenyebbé tette a kapcsolattartást, a kiszállításokat és a karbantartást. Az új képviselet mindennapjairól Herényi Zoltánt, a Robatech országmenedzserét kérdeztük.
A kötőelemek felületeinek megmunkálása döntően befolyásolja azok későbbi funkcionalitását és tartósságát. Ezért a gondos eljárás és a megfelelő koncepció előfeltételnek számítanak a kiváló minőségű termékek létrehozásához.
Az idén több mérföldkövet is ünnepelt a Henkel magyarországi leányvállalata. Egyrészt 35 éve annak, hogy a nemzetközi nagyvállalat – nyitva a kelet európai piac felé – 1987. májusában megkezdte működését a magyar piacon, másrészt a vállalat környei ragasztógyára fennállásának 10. évfordulóját ünnepelte.
Környezetvédelem a költségek csökkentésével párhuzamosan – ha vetünk egy pillantást a légiipar adagolási folyamataira, akkor látjuk, hogy csak néhány esetben képviselik a valódi csúcstechnológiát. Az adagolástechnika – különösen a tömítési alkalmazásokban – tehát fejleszthető. Ennek feltétele a folyamat átfogó áttekintése és egy egyedi megoldás kialakítása.
A feszítőerő csökkentésére és ezáltal a gépek és rendszerek élettartamának meghosszabbítására törekvő mérnökök és gyártók számára nagy segítséget jelentenek a norelem laposfejű, tűréskiegyenlítő csavarjai.
Az emberiség a feltételezések szerint már a kőkorszak óta használ ragasztót, sőt, a leletekből az következtethető ki, hogy az őskori mesterek nem egyszerűen ragasztottak, hanem különböző célokra különféle anyagokat használtak. Valószínűsíthető, hogy az emberiség a ragasztók nélkül is eljutott volna a civilizáció magasabb fokára, de az is biztos, hogy a minket körülvevő tárgyak egészen másként néznének ki.
Hagyománytisztelet és innovációs erő: a minőségi élelmiszergyártás eme két ismérve nem számít feloldhatatlan ellentmondásnak. A tradíciók terén a gyulai húsipar irigylésre méltó helyzetben van; a városban 150 évre tekint vissza a hentesáruk feldolgozása. De hogyan állunk a folytonos megújulás képességével? Egy pillantás a Gyulahús Kft. mindennapjaira ezt is elárulja: az üzemben már évtizedekkel ezelőtt szakítottak azokkal az elavult gyakorlatokkal, amik sok gyártó és karbantartó cégnél még mindig „jól bevált” módszereknek számítanak. A részletekbe Héczey-Szabó Mihály, a Gyulahús Kft. „A” üzemének műszaki vezetője avatja be a TechMonitor olvasóit.
Az optimalizált gyártástechnológiák és folyamatok az esetek döntő többségében nagyobb termelékenységet biztosítanak a gyártó vállalatoknak. Ez a megállapítás igaz a központosító satuk használata esetén is, melyekkel például kerek és szögletes munkadarabok merev befogása egyaránt lehetséges a legkülönfélébb szerszámgépeken.
A szabványos gépelemeiről ismert norelem önbeálló támaszok széles választékát kínálja, melyek sokoldalú megoldásnak számítanak munkadarabok biztonságos rögzítéséhez. norelem a készülék- és szerszámgyártásban végütközőként, támaszként és rugós nyomótagként használt önbeálló támaszai ideálisak célszerszámok és egyéb készülékek építésében.
A Plasma-Tech Systems Kft. magyar tulajdonban lévő vállalkozás. Tevékenységünket 2010-ben kezdtük 2 fő munkavállalóval, bérelt telephelyen. Mára már egy folyamatosan bővülő 3 500 m2 ipari gyártócsarnokban dolgozunk 50 fős létszámmal.
A ragasztók megbízható kötést hoznak létre a legkülönfélébb alkalmazásokban. De folyamatosan növekszik a kötvénytípus iránti igény, amiknek a jövőben is meg kell felelni. A siker kulcsa a megfelelő anyagkombináció. Itt ismerszik meg a kötésben rejlő potenciál, vagyis az, hogy csak a ragasztással lehet különböző anyagokat tartósan összekapcsolni úgy, hogy tulajdonságaik maradéktalanul megmaradjanak. A technológia előnyei azonban csak akkor aknázhatók ki, ha a folyamatot jól tervezik meg és helyesen alkalmazzák.
Egy korábban végzett független vizsgálat (forrás: ChemQuest, 2007) szerint a világ szerkezeti ragasztóinak felhasználása a teljes ipari mechanikus kötési technológiákon belül 2000-ben mindössze 6% volt. Ez a szám 2007-ben már elérte a 10%-ot, és 2015-re nagy valószínűség szerint megközelíti a 20%-ot.
A gépgyártó cégek és a gyártásban jártas szakemberek állandóan javítják folyamataik hatékonyságát a nagyobb produktivitás érdekében. A modern kihívások megfelelő kézben tartásához csökkenteni kell az átfutási időket, és növelni kell a gépek kihasználtságát, sebességét és flexibilitását. Ezen okoknál fogva a RÖHM kifejlesztette az új DURO-A és DURO-A RC gépi működtetésű tokmányait. Ideális megoldást jelentenek, széles körben alkalmazhatók a különféle megmunkálási feladatoknál, ami számos előnnyel jár a felhasználóknak.
Mind a magánszektorban, mind a gyártócsarnokokban minden egyre okosabbá és automatikusabbá válik. Számos Hainbuch befogórendszer tartalmaz már szenzorokat és elektronikai megoldásokat, amikkel számos mérési és megfigyelési feladat elvégzése válik lehetségessé. Az automatizálási megoldások felől megközelítve ez azt jelenti, hogy már nemcsak a befogófej és az ütköző, hanem a rögzítőberendezések automatikus cseréje is megoldható.
A szabványos gépelemekre specializálódott norelem bemutatta új kompakt monitorkonzoljainak és tartozékainak sorozatát, amelyek garantálják a biztonságot és rugalmasságot a munkaállomások technológiai eszközei számára.
A szilikon az egyik legsokoldalúbb, alkalmazások széles körében felhasznált kötőanyag. Bár sok felhasználó csak a vízvezeték-szereléshez a kereskedelmi forgalomban is kapható „szilikon tömítőanyagokról” hallott, az anyag lényegesen több felhasználási lehetőséggel rendelkezik. A szilikonok folyamatos fejlesztése eközben új alkalmazásokat nyit az iparban a jövőbeli gyártási módszerek számára. Az új termékek és gyártási eljárások kifejlesztése miatt a felhasználók folyamatosan új követelményekkel szembesülnek a szilikon anyagtulajdonságai tekintetében.