HEGESZTÉSTECHNIKA

IRÁNYTŰ az ívhegesztés robotosításához 2. rész

A továbbiakban egy útmutatót, egy útikalauzt olvashat az, aki elhatározta, hogy el akar indulni a gépesítés, automatizálás, robotizálás útján. Megpróbálok rávilágítani arra, hogy milyen buktatókra, csapdákra lehet számítani, hogyan lehet azokat kikerülni, és ezáltal hogyan lehet a kívánt célhoz eljutni.

IRÁNYTŰ az ívhegesztés robotosításához 1. rész

A hegesztés robotosítása meglehetősen magas költségekkel jár, és a környezetünkben sajnos rengeteg elhibázott beruházással találkozhatunk. A megvásárolt robotcellákat nem tudják jól használni, nem tudják kihasználni, és van, ahol egyáltalán nem használják, csak szörnyülködve kerülgetik, emlegetve a sok kidobott pénzt, amibe került.

Váljon Partnerré!

Mi a Rehm Kft.-nél a cégünk megalakulása óta, vagyis közel három évtizede foglalkozunk hegesztéstechnikai gyártásfejlesztéssel. A kívülállók úgy gondolják, hogy kereskedők, gépforgalmazók vagyunk, ami részben igaz is. Azért csak részben, mert egy kereskedő általában csak vesz és elad, nem igazán nyújt szakmai segítséget, nem ad alkalmazástechnikai tanácsot, és nem próbálja meggyőzni a vevőjelöltet arról, hogy valami olyat vegyen, amivel fejlődik, javul a gyártásának a minősége, termelékenysége.

A Weller új WXsmart kézi forrasztóeszköze is megtalálható a Farnell kínálatában

A Weller WXsmart az első all-in-one kézi forrasztóplatform, amely teljes folyamatvezérlést, maximális csatlakozási lehetőséget és nyomon követhetőséget kínál a Tárgyak Internete (IoT) szabványainak támogatásához.

Szimulátortechnológia az oktatás szolgálatában

A didaktikai forradalom szerves része: a szimulátortechnológia alkalmazása az oktatásban. A Soldamatic hegesztőszimulátor – e forradalom képviselőjeként – a jövő oktatási eszköze, mely azonban hagyományos didaktikai alapokon nyugszik, modern, digitális technológiával ötvözve.

Robottal, vagy nélküle? Nem kérdés többé

A 2022. október 6-án a szlovén határ túlsó oldalán fekvő Lendvára utazó 21 magyar szakember egyvalamiben biztosan egyetértett. A megnövekedett minőségi elvárások és a szakemberhiány következtében hegesztőrobotok nélkül ma már gyakorlatilag ellehetetlenülne a gyártás. A robothegesztésre fókuszáló szlovén VIRS rendszerintegrátor egy kézből szállítja ehhez a megoldásokat.

TRUMPF lézerrendszerek az akkumulátorgyártás teljes folyamatláncához

A lemezmegmunkálásban technológiai éllovasnak számító TRUMPF a stuttgarti Battery Show Europe szakkiállításon mutatta be a lítiumion-akkumulátorok gyártásának teljes folyamatláncához kifejlesztett lézerrendszereit. A portfólió a teljes spektrumot képes kiszolgálni az elektródagyártástól a cellák nagyobb egységekbe történő összekapcsolásán át a kész akkumulátorcsomagok létrehozásáig.

ROBOTHEGESZTÉS NYÍLT NAP!

Ismerkedjen meg a legújabb robothegesztő cellákkal, automata gyártóberendezésekkel és Ipar 4.0 alkalmazásokkal!

WELDONE – híd a hagyomány és a jövő között

Hogyan tarthat lépést a pedagógus a digitális fejlődéssel? Hogyan állíthatja a leghatékonyabban a saját szolgálatába a modern technika vívmányait? Az alábbiakban ezekre a kérdésekre keressük a választ.

Az elmúlt pár év „gázos” tapasztalata

A hegesztés minőségi és gazdaságossági kérdéseivel foglalkozva a védőgáznak mindig kiemelt jelentősége volt számomra. A MIG/MAG eljárással kapcsolatban elmondhatjuk, ahogy az elnevezésekről általában, hogy az eljárás „névadói” mind egyaránt fontosak, sőt meghatározó jelentőségűek az eljárás sikeres alkalmazása szempontjából.

A hegesztés hatékony és gyors robotosítása

A Kühne Zrt. robottechnikai beruházásának kapcsán Süli Csabát, a cég vezérigazgatóját kérdeztük kétségekről, tévhitekről, eredményekről és sikerekről.

Szintet lépett a hazai bútoripar

Ha egy vállalkozás nem rendelkezik stabilan a megfelelő számú szakképzett hegesztővel, ott már egy-két darabos tételnagyságok esetében is hasznos tud lenni egy intelligens hegesztőcella. Ditti Vandendriessche, a Sanamöbel Kft. helyettes ügyvezető igazgatója beszélt a TechMonitornak a robotika bútoripari létjogosultságáról.

Az additív gyártás forradalma

Az additív gyártás az egyik legfontosabb új technológiának és az egyik olyan területnek számít, ami az előrejelzések szerint a legnagyobb növekedésre és fejlődésre számíthat a közeljövőben. A modern gyártástechnológia kulcsfontosságú eleme lett az ipar és a kutatóközpontok számára. Az előnyei vitathatatlanok: rendkívül összetett alkatrészek állíthatók elő rövid idő alatt, nagyon versenyképes áron. Az olyan stratégiai ágazatok, mint az orvostudomány, a repülő-, az autó- és a divatipar, már egyenesen a gyártási folyamatok forradalmáról beszélnek. Kevesebb nyersanyag-felhasználás, kevesebb megmunkálási idő és szerszámköltség! Az alábbiakban két különböző technológia kerül bemutatásra.

Intelligens varratvizsgálati eszközök

Mára kijelenthetjük: a hagyományos mechanikus varratmérőkkel a helyszínen végzett, ismétlődő varratgeometriára és kötéskialakításra irányuló méréseket részben elfelejthetjük. Automatizáljon Ön is!

Az Ipar 4.0 végre ipari méretekben is megvalósult az autógyártásban

Egy vezető autógyártó már évek óta számít a Festo szervopneumatikus hegesztőpisztolyainak pontosságára és hatékonyságára. Olyannyira, hogy mára már több mint 2500 ilyen technológiájú hegesztőrobotot telepítettek a prémium márka karosszériaüzemeibe. Ez az autógyártó most 25 százalékkal tudta csökkenteni az állásidőt a Festo mesterséges intelligenciára felkészített, prediktív karbantartási rendszerének köszönhetően.

Innováció a kobotos hegesztésben

Egy robot kiválasztása során – jelen esetben az, hogy hagyományos vagy kollaboratív robotra esik a választás – a leginkább befolyásoló tényező a felhasználás és az iparág jellege. A kollaboratív robotok, vagy kobotok, arra lettek kifejlesztve, hogy emberekkel tudjanak egy térben, együttműködve dolgozni, ellentétben a hagyományos robotokkal, melyek nem együtt dolgoznak a humán munkaerővel, hanem biztonságosan elzárva az embertől.

Szakképzettség nélkül, alacsony üzemeltetési költséggel

A lézeres kézi hegesztés egyre inkább teret hódít Magyarországon is, köszönhetően annak az előnynek, hogy lényegesen leegyszerűsíti a műveletet, vagyis nincs szükség olyan mélyreható hegesztési ismeretekre és tapasztalatra, mint a hagyományos hegesztés esetében. Az új, hazai fejlesztésű lézeres kézi hegesztőállomásról Makkos Levente, a TRUMPF Hungary Kft. gépértékesítő mérnöke beszélt a TechMonitornak.

A szimulátortechnológia a 21. századi hegesztőképzésben

A 20. század végére a technológiai fejlődés lehetővé tette a magas színvonalú szimulátorok megjelenését. Ma már a pilótaképzés és a Forma–1-es fejlesztési munka elképzelhetetlen a valósághű, virtuális valóság élményét adó szimulátortechnológia nélkül. Miért lenne kivétel ez alól a hegesztőképzés?

Költséghatékony és sokoldalú 3D lézeres hegesztés

Az automatizált lézeres hegesztés előnyei ismeretesek: nagy folyamatbiztonság és ismétlési pontosság, kiváló varratminőség, valamint a fogyóeszközök elhagyása (150 mikronos résméretig). Középtávon ezáltal – a magasabb bekerülési költség ellenére – költséghatékonyabb hegesztési folyamat érhető el. A lézeres hegesztési eljárások térhódítására reagálva a TRUMPF újabb automata lézeres hegesztőállomást fejlesztett ki, amit Makkos Levente, a TRUMPF Hungary Kft. gépértékesítő mérnöke mutat be a TechMonitor olvasóinak.

Kulcsrakész hegesztőrobot-cella MIG/MAG és AWI hegesztéshez

A szakképzett hegesztőkből állandósult a hiány, és a megrendelések teljesítéséhez már nem elegendő a munkatársak át- vagy továbbképzése. A digitalizálás és az automatizálás azonban a hegesztés világát is megváltoztatja. A modern technológiával azonnal kompenzálhatjuk a szakképzett munkaerő hiányát, vagy tehermentesíthetjük munkatársainkat a monoton munkavégzéstől.

1 2 3 4 5 6 7 8
Keresés
Bejelentkezés / Regisztráció
AUTOMATIZÁLÁS

Az elektromos megfogók elejtik a munkadarabot?

Lehet a vákuum is gazdaságos

Média Partnerek