A német-japán szerszámgépgyártó páros, a DMG MORI SEIKI nem keltett csalódást az idén szeptember 16. és 21. között Hannoverben megrendezett EMO szakvásáron sem. A vállalat nemes egyszerűséggel egy teljes pavilont „foglalt el”, de nem kifejezetten erőfitogtatásnak szánták ezt a jelenlétet – egyszerűen csak ekkora térre volt szükség, hogy bemutassák kínálatukat, amelyből 95 gépet és berendezést hoztak el a vásárra, köztük 18 világpremiert.
Összesen 247,7 millió forintból innovatív technológiai és mérnöki tudástárat fejleszt a budapesti székhelyű CEMI Kft., a beruházással a vállalatok vagy önkormányzatok képesek lesznek online elérni megadott technológiai és műszaki leírásokat, legjobb gyakorlatokat.
Hét modell képezi a CHIRON új „baseline” termékvonal programját, amellyel a német szerszámgépgyártó vevői számára a precíziós megmunkálóközpontok bevált technikájába való kedvező költségű belépés lehetőségét nyitja meg.
Az SKF október közepén bejelentette egy olyan új, tömített egysorú ferde hatásvonalú csapágy kifejlesztését, amely a szivattyúktól és kompresszoroktól, a hajtóműveken, lifteken át az elektromos motorokig sokféle ipari alkalmazásban használható, ahol fő szempont a megbízhatóság, a hosszú üzemi élettartam és az alacsony életciklus költség.
A Meusburger légpárnás szerelőasztal jelentősen megkönnyíti a szerszámok szerelési- és javítási munkáit. A kimondottan erre a célra kifejlesztett asztalt a gyártó továbbfejlesztette, és megkapta a CE-minősítést.
A tribopolimerek és a szénszál két olyan nagyjövőjű alapanyag, amelyek egymással kombinálva kis súlyt és csekély kopást ígérnek. A kölni igus GmbH az iglidur J260-nal most meghatározta az optimális iglidur siklócsapágy alapanyagot a szénszálas tengelyeken történő alkalmazáshoz. A próbapadon először 25 iglidur változat állt csatasorba egymás ellen azért, hogy bebizonyítsa hosszú élettartamát lineáris rövidlöketű alkalmazásoknál.
A gekkók mászóbajnokok a hüllők között – még az üvegen is csodálatosan képesek megtapadni. A Festo Bionic Learning Network tervezőmérnökeit inspirálta ez a természeti csoda. Az eredmény a NanoForceGripper. Ez a megfogó energiahatékonyan és kíméletesen fogja meg az érzékeny felületeket.
A SICK által kínált szenzorok jelentették a választ az SHL autoinjektor összeszerelőgépek nyomon követhetőségével és biztonságával szemben támasztott igényekre. A járműipari beszállító olyan teljes körű megoldáshoz jutott a SICK segítségével, amely képes lefedni a különböző alkalmazási területekből adódó szerteágazó igényeket, ráadásul az értékesítés előtti és utáni támogatás biztonsága is előnyként jelentkezett.
A közbeszédben ma már gyakorlatilag minden rétegről-rétegre építkező, korábban prototípusgyártó eljárásnak nevezett technológiát 3D nyomtatásnak neveznek. Ez az egyszerűsítés világszerte egyformán terjed, így Európában is 3D nyomtatásnak nevezik, ha például titánporból készítenek el egy állcsontpótlást – szelektív lézer szinterezéssel. A 3D nyomtatás mint téma már komoly érdeklődést vált ki a politikában is, és a tőzsdei befektetők is felfigyeltek a 3D nyomtatásbeli lehetőségek üzleti vonatkozásaira.
Érdeklődik a 3D nyomtatás iránt és teherbíró prototípusokra lenne szüksége? Jó hírünk van, az SLS technológia már hazánkban is elérhető a VARINEX Zrt.-nél! Biztosan találunk megoldást elképzeléseire, hiszen 15 éve foglalkozunk a 3D nyomtatás különböző technológiáival.
Az igus az R4.1-Light termékcsaláddal speciálisan szerszámgépekhez kifejlesztett zárt energialáncokat mutat be, amelyek okos módon, könnyű súllyal párosítják a legfontosabb követelményeket, mint amilyen a stabilitás, a tömör zárás és a gyors szerelhetőség. Ezen túlmenően az R4.1-L család rendkívül kábelkímélő belső térrel és kedvező árral rendelkezik.
Acélipari szolgáltatóközpontot létesített Budapesten a német ThyssenKrupp konszern magyarországi tagvállalata, a ThyssenKrupp Ferroglobus Zrt., összesen 2 millió eurós beruházással.
A német TRUMPF a mikromegmunkálási feladatokra optimális rövid és ultrarövid impulzus üzemű lézerek családjának négy új tagját mutatta be a közelmúltban, emellett számos új fejlesztést kínál a jelölő lézerek és a diódás, valamint a diszklézerek területén is. Az innovációk egyik közös pontja, hogy a felhasználók jelentős hatékonyságnövekedést érhetnek el a működési költségek lefaragása mellett, ami a magyarországi üzemek számára is különösen fontos.
A csővezetékek gyártási technológiájának sarokköve a megfelelően pontos vágás, a csővégmegmunkálás és a hegesztés. A francia AXXAIR hordozható berendezései professzionális megoldást kínálnak azoknak a felhasználóknak, akiknek műhelyben való előgyártásnál és a helyszíni munkavégzésnél is kiváló minőségű vágást, élletörést és hegesztést kell produkálniuk.
A fenntarthatóságra és a megújuló energiaforrásokra világszerte növekvő figyelmet fordítanak a gyártók. Az SKF a gyártósorok hatékonyságának növelésével, a fenntartható termelésre irányuló megoldásaival, valamint az élelmiszerek és a munkaerő biztonságának növelésével segíti az üzemvezetőket a hatékonyabb versenyben. Emellett az SKF megoldások hozzájárulnak az élelmiszer-ipari üzemek hulladéktermelésének csökkentéséhez, a víztakarékossághoz és az energiaköltségek csökkentéséhez is.
A Cognex a közelmúltban mutatta be Cognex GigE Vision felhasználói felületű ipari kameráinak új sorozatát, amely könnyedén integrálható a gépi látás megvalósító VisionPro és CVL szoftverekkel. A Cognex Industrial Camera (CIC) terméksorozat első négy modellje kompakt (29 × 29 mm), monokromatikus kamera, amely a képfelbontás, a gyorsaság és a piaci ár közötti optimális értékeket ötvözi a síkszkennelés számára. A gyártó közeljövőben további modellek bevezetését tervezi.
A Stadler lengyelországi gyárában elkészült a GYSEV által megrendelt első FLIRT-motorvonat, amely még ez év decemberében forgalomba állhat a Sopron–Szombathely–Szentgotthárd vonalon – áll a vasúttársaság október 7.-én kiadott közleményében.
A közbeszédben ma már gyakorlatilag minden rétegről rétegre építkező, korábban prototípusgyártó eljárásnak nevezett technológiát 3D nyomtatásnak neveznek. Ez az egyszerűsítés világszerte egyformán terjed, és például 3D nyomtatásnak nevezik a szelektív lézer szinterezéssel előállított modelleket is.
A Dassault Systèmes, a közelmúltban mutatta be 2014-es Solidworks termékportfólióját, amely 3D-s szoftvertermékek széles körét kínálja, így, például 3D CAD, Simulation, Product Data Management, Technical Communication és Electrical Design megoldásokat.
A Nordson EFD MicroMark® precíziós jelölőrendszerei arányos és állandó méretű, 3,3 és 30 mm szélességi tartományban mozgó pontokat, illetve sávokat készítenek, miközben nem jelentkezik túlzott anyagfelhordás vagy eltömődés. A megbízhatóság és alacsony karbantartási igény szem előtt tartásával tervezett MicroMark rendszerek drámaian csökkentik az automata és félautomata gyártósorok állásidejét.