Ősszel jelenik meg a SOLIDWORKS legújabb, 2015-ös verziója, melynek hazai bemutatójára október 9-én kerül sor. A program fejlesztéseit idén is a felhasználók kéréseinek megfelelően alakították ki, hogy a szoftver valóban a terméktervezők és mérnökök mindennapi munkáját könnyítse meg, ezzel is elősegítve a hatékonyabb és gyorsabb tervezést, valamint az egyszerűbb és strukturáltabb munkafolyamatokat.
Részletes program és regisztráció itt:
A MULTIVAC élelmiszeripar számára tervezett csomagolási rendszerei teljes mértékben megfelelnek a rendkívül szigorú higiéniai követelményeknek. Ugyanez érvényes a vállalat robotos anyagmozgató moduljaira is. Ami a vezérlési technológiát illeti, a megoldás a TwinCAT automatizálási szoftverén alapszik, úgy a robot kinematikai, mint az ultra-gyors EtherCAT kommunikációs rendszert illetően. Az AM8800 szervomotorok nemcsak a rendkívül dinamikus mozgásokat biztosítják, hanem a higiénikus konstrukciónak köszönhetően a teljesen nyitott szerkezettel rendelkező anyagmozgató robotok használatát is elősegíti, ami könnyű tisztíthatóságot eredményez.
Győrben a Széchenyi István Egyetemen, az Audi támogatásával egy a Formula Student versenyre motort tervező csapat, a SZEngine az elmúlt hetekben mutatta be az első versenyre szánt motorjának kész terveit (SZEngine Evo3). A csapat ugyanazt a CAD rendszert, a Creo-t választotta a projekthez, mint amit a Volkswagen csoport, így az Audi is használ motor és erőátviteli rendszereinek fejlesztéséhez.
A Haas Automation nagy furatú esztergaközpontok egy teljes sorozatát mutatta be olyan üzemek számára, melyeknek nagyobb rúd kapacitásra van szükségük, de nincs szabad területük nagyobb alapterületű esztergák számára. A sokoldalú esztergaközpontok mindegyike nagyobb teljesítményt, nagyobb méretű tokmányt és nagyobb rúd kapacitást biztosít – anélkül, hogy nagyobb gépre kellene váltani.
Előbb-utóbb minden vállalkozás életében eljön az a pillanat, amikor fel kell ismernie, hogy hol vannak még növekedési tartalékok a cég működésében. A válasz gyakran a szemünk előtt lebeg, csak az értékteremtő folyamat átgondolásán múlik a megtalálása. Történetünkben egy klasszikus fémmegmunkáló garázscég logikus stratégiai döntései jelölik ki a növekedéshez vezető, mindenki által keresett utat.
Az AMB évében a szerszámgépgyártók és partnereik számára az ipar 4.0 és a hatékonyság növelés jelentik a kulcskérdést.
Az október 21-e és 24-e között rendezett glasstec 2014 szakvásárra két év után ismét Düsseldorfban sereglik össze a világ üvegipara. Vezető nemzetközi szakvásárként a glasstec-re várt mintegy 1.150 kiállító páratlan szélességben mutatja be az üveghez kapcsolódó teljes értékláncot. A megelőző, 2012-es seregszemle kínálata több mint 42.000 szakmai látogatót vonzott a gépgyártás, az üveggyártás, az üvegmegmunkálás és –feldolgozás, a kisipar és kézművesség, az építészet és építőipar, a nyílászárók és homlokzatok, valamint a napenergia-hasznosítás területéről.
A kiállítás négy napja alatt 27 csúcskategóriás szerszámgépet lehetett működés közben megtekinteni.
A piac nő, a verseny erősödik – így foglalhatnánk össze a Roland Berger cég egyik aktuális tanulmánya alapján az autóipari beszállítók jövőbeli kilátásait. Eszerint csak az elkövetkezendő két évben kereken hat százalékos piacnövekedés várható. Ugyanakkor a beszállítók egyre fokozódó versenynyomásnak vannak kitéve a feltörekvő piacokon megjelenő új versenytársak miatt. Mit lehet ilyenkor tenni?
A jövő automatizálástechnikájának évről évre új lendületet adnak a Festo Bionic Learning Hálózatának munkája során fejlesztett újdonságok. A Festo standján mutatkozott be a Bionikus Kenguru és a Multifunkciós megfogó (MultiChoiceGripper).
A gyártmányokkal szemben támasztott növekvő minőségi és megbízhatósági követelmények magukkal hozták a nagyobb fokú tisztaság igényét is, amivel sokszor a beszállítókat nehéz feladat elé állítják a szigorú maradványszennyeződési előírásokkal.
Két és fél milliárd forintos beruházással új üzemcsarnokot épített és szerelt fel Győrben a járműipari beszállító Qualitative Production Zrt.; a cég hosszabb távon első körös beszállítóvá kíván válni a szektorban.
2013: 179 000 értékesített ipari robot – 2014: további növekedés várható
Mintegy 800 millió forintos beruházással új elektronikai gyártócsarnokot épített Mezőtúron a RAFI Hungária Kft., amellyel a korszerűsítés mellett 40 új munkahelyet teremtettek.
A különálló, általános gépek mozgatási feladatainak automatizálására a felhasználók gyakran keresnek olyan egyszerű, megbízható készüléket, amely energiatakarékos, többféle módon vezérelhető, gyorsan, könnyen, speciális szaktudás nélkül is beüzemelhető, de mindemellett kritérium, hogy az ára is feltétlenül versenyképes maradjon. A Siemens a fenti szempontokat figyelembe véve vezette be a Sinamics termékcsaládon belül is gyökeresen új, a funkcionalitást előtérbe helyező készülék koncepcióját, a Sinamics V20 frekvenciaváltót.
A változékony piacok és az ingadozó kereslet miatt a gyártóipar vállalatainak folyamatosan optimalizálniuk kell gyártási módszereiket, és egyre rugalmasabbá kell válniuk. Az ipar 4.0 korában az ember és robot közti együttműködés középpontba került. Így lettek gyártási asszisztensek a Universal Robots könnyűszerkezetes robotjai is, amelyek képesek tehermentesíteni az embert az ergonómiailag kedvezőtlen vagy monoton feladatoknál.
Bár a válság mélyén kevesen értettek vele egyet, mára minden vállalkozás számára nyilvánvalóvá vált, hogy tartós eredményeket, sőt nemritkán a szervezet fennmaradását is csak egy hosszú távú terv, jól átgondolt stratégia mentén lehet elérni.
Átadták kedden az amerikai AGCO tagvállalata, a GSI gabonatároló és anyagmozgató rendszerek gyártására specializálódott gyárát a Pest megyei Biatorbágyon. A 670 millió forintos beruházással a tervek szerint 125 munkahelyet hoznak létre.
A szabványos alkatrészek piacvezető gyártója feszültségmentesített acél- és alumíniumlemezek és -rudak széles választékát kínálja ügyfelei számára. A termékeket jellemző sokféle alkalmazási terület és rendkívül rövid átfutási idők jelentős mértékben csökkentik az előállítási költségeket.