Három új modell, egyszerűen használható szoftver és továbbfejlesztett számítógépes látást támogató eszközök a 3D elmozdulás érzékelő DS1000 típusú lézeres szenzorok termékcsaládjában
Az autóiparban egyre erősebb a nemzetközi verseny. Ugyanakkor nőnek az új járművekkel szembeni műszaki követelmények, valamint ezzel együtt a költségek is, derül ki az aktuális tanulmányokból. Az emelkedő árakat azonban a piacon uralkodó versenyhelyzet miatt alig lehet érvényesíteni. Ez a gyártás szempontjából a következőt jelenti: A McKinsey egyik tanulmánya szerint a jelenlegi jövedelmezőségi szint tartása érdekében évente három-négy százalékkal csökkenteni kell a személygépkocsi-gyártás költségeit, ami meglepően magas érték. Mit jelent ez a gyártástechnológia szempontjából? A főtengely példája egyértelműen mutatja: a központi motorkomponensek köszörülési megmunkálásán sok múlik. Ezt a munkafázist a jövőben még nagyobb precizitással és még hatékonyabban kell elvégezni. Az EMAG köszörülési szakértői érdekes alternatívát kínálnak a PMD 2 vízszintes főtengely-köszörűgéppel: Az EMAG NAXOS-UNION márkájú gépe nagy termelékenységet biztosít, és egyúttal nagyon kedvező ár/teljesítmény arány jellemzi.
A gépkocsik fokozódó elektrifikálásával párhuzamosan nő a kereslet olyan energia-hozzávezetések iránt, amelyek biztonságosan mozgatnak és védnek vezetékeket. Az igus műanyag-szakvállalat foglalkozik mindazon kihívásokkal, amelyek a járművekben történő energia-hozzávezetéssel járnak együtt. Ennek során a könnyű műanyag-láncokra vonatkozó standard programja mellett, az igus testre szabott megoldásokat is szállít minden vevőnek.
Az üvegipar fontos ágazatait sújtó nehéz időszakot követően már egyértelmű jelek utalnak a kedvező irányú piaci fejlődésre: ez egyértelműen kitűnik a glasstec 2014 szakvásár összesen 1217 kiállítójának visszajelzéseiből. A mintegy 43.000 szakmai látogató is rendkívül elégedetten nyilatkozott.
Az elmúlt pár hónapban újjáéledt az érdeklődés a tárgyak internete iránt, amely arra utal, hogy vége az elosztott ipari alkalmazásoknak. A villamosenergia vállalatok már dolgoznak a Smart Gridek kialakításán, amely végleg összeolvasztja az energetikát az IT technológiákkal. Az olajtársaságok már integrálják állomásaikat a digitális világba. A napenergetikai technológiákban már olyan termékeket használnak, amelyek integrálhatóak Smart Grid hálózatba. Városi környezetben pedig a közbiztonság javítása érdekében telepítenek monitoring rendszereket, az intelligens közlekedési rendszerek (ITS) pedig már a jövőre készülnek, ahol az autók sofőr nélküliek lesznek és megszűnnek a forgalmi dugók.
Manapság, ha a tudatos minőségszemlélet a vállalat működésének minden területén jelen van, akkor az komoly mértékben járulhat hozzá a cég gazdasági sikereihez is. Nincs ez másként a lézeres fémmegmunkálás területén működő Melior Laser Kft. esetében sem, amely például erősen a piaci sztenderdet felülmúlva, az elmúlt 10 év alatt a hibás termékek gyakoriságának mutatóját 90%-kal csökkentette.
A rugalmasság a megmunkáló- és gyártóüzemek legnagyobb aduásza, hogy a versenytársaik közül kiemelkedjenek. A racionalizálás segítségével feltárható potenciál kiaknázásának lehetőségei az átszerszámozási idő örökzöld témájából, valamint az egyre korszerűbb gyártási módszerekből, a kemény és száraz megmunkálásból, illetve a meglévő géppark rendelésállományhoz igazodó optimális leterheléséből fakadnak.
Idén nyáron a Lasersystems Kft. lézer üzletágának felvásárlásával végéhez ért a TRUMPF hazai leányvállalatának megalakulásához vezető út. A képviselet létrehozásáról és céljairól Major Tamás, a TRUMPF Hungary Kft. ügyvezetője beszélt a TechMonitornak.
Az Arburg tavaly képviseltette magát az első alkalommal az Euromold szakkiállításon, megismertetve a látogatókat az újonnan kifejlesztett Freeformer rendszerrel. 2014. november 25-28. között az Euromold 11. pavilonjának D25 standján ismét két Freeformer mutatja be a teljes funkcionalitású műanyag alkatrészek hatékony gyártási folyamatát.
A GF Machining Solutions legújabb generációs MIKRON HPM 600U és HPM 800U öttengelyes szimultán megmunkáló központjaiban a megnövelt sebesség, a megbízható gépkontroll, a főorsóvédelem és a modern forgácselvezetés gondoskodik a nagyobb rugalmasságról. A kompakt, teljesen automata, nagy teljesítményű megmunkáló gépekként ismert HPM 600U és 800U új dimenzióba helyezték a megmunkálási műveleteket.
2011 év végén került bejelentésre, hogy a Daimler a Siemens NX CAD rendszerét választotta, amely világszerte a járműfejlesztés standard szoftvere lesz az egész cégcsoportnál. 2012 nyarától kezdődően a Daimler több mint 20 fejlesztési központját és a legfontosabb beszállítóit egy egységes termékfejlesztési platformba integrálta.
A jövő gyártástechnológiáját fejlesztő Festo szeptember 25–26-án a Stuttgarthoz közeli esslingeni technológiai központban tartotta meg immár hagyománynak számító éves nemzetközi sajtókonferenciáját. A rendezvényen többek között az elektromos meghajtások és a lítiumion-akkumulátorok újdonságaiba, az ipar 4.0 terén elért eredményekbe és a természetes mozgásformákat mesterségesen megvalósítani képes bionikus fejlesztések legújabb fejlesztéseibe nyerhettünk bepillantást.
A beágyazott rendszerek globális piaca évi nyolc százalékkal bővül, jelenleg csak Németországban több mint 20 milliárd eurós piaci forgalmat bonyolít le. A november 11-14 között megrendezett electronica 2014 immár második alkalommal rendez konferenciát a beágyazott rendszerek alkalmazás-orientált megoldásairól és termékeiről, megvilágítva a hardver- és szoftverfejlesztéseket, illetve a komponensek kiválasztásától a rendszertervezésig tartó folyamatot.
A KUKA mérnökei és Mario Selic ipari formatervező nevéhez fűződik az LBR (Leichtbauroboter) iiwa (intelligent industrial work assistant) könnyűszerkezetes robot megalkotása. A tervezéskor nagyon figyeltek arra, hogy a robot karaktere teljes mértékben passzoljon a KUKA-hoz, különleges formája és könnyű szerkezete ellenére. Az LBR robot megtervezésével és gyártásával innovációs szempontból is mesterművet alkottak, ez elmondható a műszaki know-how és az irányadó formatervezés területén.
Az iparban – akárcsak a politikában – jelenleg Oroszország az egyik leggyakoribb téma. A EU által a közelmúltban előírt szankciók nem csak az orosz gazdaságra vannak hatással. A VDMA tart a döntés német és európai gazdaságra gyakorolt hatásaitól, különösen, ha Oroszország is szankciók bevezetése mellett dönt. A VDW felmérése szerint azonban a szerszámgépgyártók többsége bizakodással tekint a jövőbe, és továbbra is fenntartják az év elején kalkulált növekedési várakozásaikat.
Az új látogatórekord és a tovább növekvő nemzetköziség megszilárdította az AMB pozícióját a világ vezető ipari szakkiállításai között
A Varinex Zrt. szeretettel várja Önt és kedves kollégáit a „3D Nyomtatás Fórum” című rendezvényre!
Az Ipar 4.0 és a „Dolgok Internetje” (Internet of Things – IoT) olyan koncepciók, melyek az eszközök és szolgáltatások között nagyfokú kommunikációt és kapcsolatot igényelnek. Nagy mennyiségű adatok cseréjére van szükség az érzékelők szintjétől az IT szintig. A PC-alapú vezérlés megfelelő protokolljai és szabványai ideálisak erre a feladatra. Az IoT és az Ipar 4.0 megvalósíthatóságához hozzájáruló további alapvető tényező a SOA (Service Oriented Architecture – szolgáltatásorientált architektúrájú) PLC. A PLC webes szolgáltatáson keresztül történő elérése nem új dolog – mi tehát a SOA és pontosan mi is az új a „SOA-PLC”-ben? Milyen hozzáadott értéket kínál?
A tavalyi évet is túlszárnyaló érdeklődés övezte a DMG MORI 2014. október 14-17. között tartott budapesti házi kiállítását. A rendezvény során 5 high-tech gép került bemutatásra, természetesen működés közben.
Ki ne hallotta volna már életében azt a gyöngyszemet, hogy „már mindent feltaláltak a világon” és ki ne tapasztalná egyre gyakrabban, hogyan cáfol rá az élet erre a megállapításra?