A nagyobb termelékenység egyik kulcsa az egyetlen gépen történő komplett megmunkálás. „Pontosan ezen dolgozunk – jelentette ki Dieter Drechsler, a HELLER ügyvezető igazgatója. – Tudjuk, milyen fontos az alkatrészek egy beállításban történő legyártása.” A HELLER mérnökei ezért azon vannak, hogy a különféle technológiákat a meglévő megmunkálóközpontokba integrálják. Az esztergálási műveletek és a fogaskerekek forgácsolási eljárásai mellett a portfólió már a kavaró dörzshegesztést is tartalmazza. A HELLER a megmunkálóközpontokon kívüli kiegészítő folyamatokra is ügyel: hamarosan piacra kerül a kisebb hajtásláncok hengerfelületeinek bevonatoló modulja.
A Siemens új CNC nemzedéke, amely eredetileg 2019-ben mutatkozott be, innovatív szoftver- és hardverfejlesztésekkel bővült.
A hazai gépgyártás hatalmas fejlődésen ment keresztül az elmúlt évtizedben, ami nem utolsósorban szemléletbeli fejlődést is hozott magával. A minőség biztosítása már a gépek fejlesztésénél és az alkatrészek beszerzésénél elkezdődik, és végig jelen van a teljes ellátási láncban. Ehhez azonban olyan beszállító partnerre van szükség, amely ugyanilyen kiemelt területként kezeli a minőséget és a biztonságot. Boros Péter, a Siemens Zrt. értékesítési specialistája a német cégóriás gépgyártói kompetenciájáról beszélt a TechMonitor olvasóinak.
A piacra kerülési idő lerövidülése és a testreszabhatóságra irányuló igény növekedése jelentősen átalakítják a megmunkálási folyamatokat. A növekvő költségnyomás is a termelékenység és a hatékonyság növelése irányába tolja a gyártó cégeket. A szerszámgép-mechanika gyorsaságának, pontosságának, stabilitásának javítására azonban már kevés lehetőség nyílik. A digitalizálás oldalán ezzel szemben soha nem látott esélyek nyíltak meg a termelékenység növelésére. Pálla Csaba, a Siemens Zrt. területi vezetője az új vezérlésgenerációt képviselő Sinumerik One működéséről beszélt a TechMonitor olvasóinak.
A DMG MORI új korszakot nyitott a mozgóoszlopos marógépcsaládjának a DMF 200|8-cal, amelyet most követ a nagyobb DMF 300|8 a világpremier alkalmával. A 3 300 mm hosszú asztal az ügyfelek számára maximális rugalmasságot nyújt, különösen hosszú munkadarabok megmunkálásakor. A maró-esztergálási technológia szintén új, opcionális jellemző, amely még inkább univerzálisan felhasználhatóvá teszi a szerszámgépet, és további lehetőségeket jelent az ügyfelek számára. A DMF 300|8 ugyanazon innovatív szerszámgép-koncepció előnyeit használja ki, mint a DMF 200|8: az egyenszilárdságú konzol állandó marási teljesítményt tesz lehetővé a teljes munkatérben, az újonnan kifejlesztett szerszámcserélő folyamatbiztonsági okokból az asztal mögött dolgozik, a teljes körű hűtési koncepció pedig hosszú távú termikus pontosságot garantál.
A Lymco márka így ma majdnem minden jelentősebb iparágban megtalálható (autógyártás, repülőipar, energiaipar, vasúti gépek, berendezések gyártása, építőipar), ahol a különféle CNC-megmunkálóközpontjai, CNC portál és CNC karusszel esztergái az ügyfelek üzleti sikereinek alapjaiként kerülhetnek alkalmazásra.
A DRIVE-CLiQ interfészt* tartalmazó Heidenhain abszolút forgójeladók Siemens vezérlőkkel felszerelt gépekben és gyártóberendezésekben is lehetővé teszik a pozíciómérést. A jeladók biztonságosan és közvetlenül szolgáltatják a vezérlési és pozicionálási adatokat. Mivel minden alkalmazás speciális követelményekkel rendelkezik – például az adatinterfész és a mechanika igényeiben vagy a forgójeladó elvárt pontosságában –, ezért az optimális csatlakoztatáshoz számos termékváltozat áll rendelkezésre.
A Mazak függőleges, mozgóállványos sorozatának, a VTC szériának hét európai gyártású modellje érhető el teljesen integrált Siemens SINUMERIK vezérléssel.
A Mazak megalkotta legújabb alternatív CNC megoldását azoknak a gyártóknak, akik szabványos Siemens vezérléssel rendelkeznek.
Az olaszországi MECOF 1947 óta fejleszt és gyárt vertikális portálmaró gépeket és horizontális mozgó oszlopos megmunkálóközpontokat, az Umill gépcsalád pedig ennek a sok évtizedes tapasztalatnak az eredménye. Az EMCO MECOF Hannoverre időzítette az új Umill 1500 modell premierjét is.
1544-ben egy portugál hajó haladt el a Távol-Kelet egyik szigete mellett. Tajvan ekkor kapta az Ilha Formosa – szép sziget – nevet. A második világháborút követő évtizedekben a függetlenség, a japán technológiai befolyás és a roppant méretű kínai piac közelsége Tajvant a gazdasági és ipari középhatalmak sorába emelte. Az elmúlt években a szép szigetről egyre több szerszámgép is Európa felé vette útját.
A PRIMINER Machine Tools már 15 éve van jelen a szerszámgépgyártásban, elsősorban a CNC-megmunkálóközpontok terén. A gépek gyártása három országban, Kínában, Oroszországban és Indonéziában történik, míg a cég képviseleti és fejlesztőirodája Németországban és Tajvanon található. Ily módon tudják tartani a lépést a technológia folyamatos változásában és a neves alkatrészgyártók termékeinek felhasználásában.
A SinuTrain 4.7-es verziójában a Siemens egyszerűsítette és új, praktikus funkciókkal látta el a szerszámgépekhez használt, Windows PC alapú offline programozó szoftverét: például az új nyitólapon az előző kiválasztó listát felváltotta egy letisztult kezdőoldal, animált elemekkel. Ennek segítségével a felhasználó olyan gyors áttekintést kaphat, mintha egy virtuális gépteremben lenne. A kiválasztáshoz rákattint a kívánt gépre, és máris NC programjának helyes programozó interfészére kerül: a ShopMill/ShopTurn nevű, a megmunkálási lépések helyszíni (gép melletti) programozását segítő interfészre, a megmunkálási ciklusokat támogató, programGUIDE elnevezésű G kód nyelvre vagy a DIN és ISO parancsokhoz.
Az EMO 2015 kiállításon a Siemens standja teljes mértékben a szerszámgép környezetek digitalizálását állítja középpontba. "Úton az Industrie 4.0 felé – digitalizálás a szerszámgép gyártás területén" jelmondatának megfelelően a Siemens az ipari szoftver és automatizálási technológia integrált portfólióját mutatja be, amelynek révén a vállalatok rugalmasabbá és hatékonyabbá tehetik termelésüket, ugyanakkor lerövidíthetik a piacra kerülési időt.
A Sinumerik 828D vezérlőkkel a Siemens most egyszerű megoldást kínál arra, hogy robotokat szerszámgépekhez csatlakoztassunk. Ez az automatizált gyártási cellák létesítésének lényeges részét jelenti.
Az ívhegesztés egy csodálatos szakma, amelynek jelentőségét a kívülállók alig érzékelik. Az életünk során ipari remekművek vesznek körül bennünket, amelyek mind magukon hordozzák a hegesztők keze nyomát. A felhőkarcolókban, járművekben, hidakon vagy vidámparkokban habozás nélkül rájuk bízzuk az életünket.
Összesen 56 787 látogató élt a lehetőséggel és ismerkedett meg az 1 602 kiállító által bemutatott, az elektronikus automatizálási rendszerek és alkatrészek teljes spektrumát lefedő legújabb fejlesztésekkel és trendekkel. A kiállítás három napját jellemzően pozitív hangulat uralta, így az SPS IPC Drives komoly lökést adhat az ipari automatizálás globális piacának 2015-ös fejlődéséhez.
A graphIT Kft. által forgalmazott Siemens PLM szoftvertermékek az elmúlt több mint 15 esztendő folyamatos munkájának köszönhetően széles körben elterjedtek a hazai piacon. Azoknak, akik szeretnék ezeket a megoldásokat megismerni számos legális utat biztosít a Siemens a termékek kipróbálására, használatára. Ebben a cikkben ezeket a lehetőségeket nézzük végig.
A különálló, általános gépek mozgatási feladatainak automatizálására a felhasználók gyakran keresnek olyan egyszerű, megbízható készüléket, amely energiatakarékos, többféle módon vezérelhető, gyorsan, könnyen, speciális szaktudás nélkül is beüzemelhető, de mindemellett kritérium, hogy az ára is feltétlenül versenyképes maradjon. A Siemens a fenti szempontokat figyelembe véve vezette be a Sinamics termékcsaládon belül is gyökeresen új, a funkcionalitást előtérbe helyező készülék koncepcióját, a Sinamics V20 frekvenciaváltót.
A graphIT Kft. több éve forgalmazza a Siemens Tecnomatix digitális gyártási termékeket. A felhasználói között megtalálhatók a legnagyobb autógyárak, autóipari és elektronikai cégek, és még számos gyártással foglalkozó cég.
A graphIT Kft. által forgalmazott digitális gyártási megoldások az elmúlt években számos cégnek segített a gyártási és logisztikai folyamatok hatékonyságának növelésében, a folyamatokban rejlő veszteségek feltárásában.
A Siemens hajtástechnika ágazata G120C típussal bővítette termékportfóliójának Sinamics frekvenciaváltó sorozatát. A kompakt készüléket ipari környezetben megvalósított alkalmazások széles körére tervezték.
A magyar ipar jelenlegi helyzetében kulcsfontosságú szerepe lehet azoknak a megoldásoknak, amelyek javítják a piaci várakozásokat és beruházási kedvet, és ezen keresztül visszaállítják a szektort a növekedési pályára. Nemzetközi tapasztalatok alapján a teljes körű termékéletciklus menedzsment (Product Lifecycle Management - PLM) elterjedése jelenti az egyik kiutat a stagnáló helyzetből, amely hosszú távon fellendülést hozhat a magyar ipar számára is.
Az RS Components (RS) a világ egyik vezető elektronikai és karbantartási termékekre szakosodott forgalmazója május végén jelentette be, hogy több mint 10 százalékkal bővítette a Siemens-termékek skáláját Európában, így már több mint 20 000 termék közül válogathatnak az ügyfelek.