A lemezmegmunkálásban – az állandóan csökkenő darabszámok és egyre komplexebb gyártási folyamatok miatt – egy cég sikere nagyrészt a rugalmasságon múlik. A fémmegmunkálás egyik nemzetközi éllovasának számító AMADA idén 2023. március 7-10. között rendezte meg az immár évtizedes hagyományokkal bíró Solution Day szakmai találkozót Haanban, ahol a résztvevők saját kérdéseikre kaptak naprakész válaszokat.
2023. március 7-10. között rendezi meg az AMADA a már hagyományos éves bemutatóját Haan-ban, ahol idén még a megszokottnál is több mindent fog adni a gyártó az odalátogató partnereinek.
A RAS Reinhardt Maschinenbau GmbH 75 éve tartozik a panelhajlítás vezető gyártói közé. A nehézipari gépgyártásban, az autó- és építőiparban, a háztartási nagygépek vagy éppen az irodabútorok gyártásában használt hajlító-, vágó- és alakítógépek, valamint szoftverek energiatakarékos és költséghatékony termelést tesznek lehetővé. A Hannoverben kiállított nyolc berendezés között két újdonságot is felfedezhettek az érdeklődők.
A fémlemezek sorjázása, éllekerekítése, lézer-oxid- és nehézsalak-eltávolítása, finiselése és precíziós csiszolása terén több mint 80 éves tapasztalattal rendelkező Timesavers International bármilyen méretű vállalkozás számára kínál megfelelő berendezéseket. A gépcsalád legújabb tagja más innovációkkal együtt a hannoveri EuroBLECH szakkiállításon mutatkozott be.
A Water Jet Sweden 1993 óta fejleszt, gyárt és forgalmaz modern megoldásokat a vízsugaras vágáshoz. Világszerte az első számú választás azok számára, akik magas színvonalú és műszaki tartalmú vízsugaras vágógépet keresnek.
A japán lemezspecialista óriáscég hagyományosan a lemezipar legnagyobb nemzetközi eseményére időzíti az aktuális fejlesztések bejelentését. 2018-ban az ENSIS fiber lézer technológia új generációja és a V-factory okosgyár koncepció keltett hullámokat a fémiparban. Október 25-ig rövid a visszaszámlálás; hamarosan lehull a lepel az idei újdonságokról. Legyen személyes tanúja a sebességi, energiahatékonysági és minőségi határok újbóli feszegetésének!
A RAS Reinhardt Maschinenbau GmbH már 75 éve számít a panelhajlítás egyik vezető gyártójának. Az EuroBLECH 2018 kiállításon a gépválaszték krémje nyújtott bepillantást a lemezalkatrészek kis és nagy darabszámú költséghatékony megmunkálásának lehetőségeibe. A standon dr. Illyés Péter, a hazai képviseletet ellátó EPL-Tech Kft. ügyvezetője vezette végig a TechMonitort.
Az EML 2515 AJ kombigép az egyedi QR-kódokkal ellátott stancszerszámokat akár vágás közben is képes cserélni, így minimalizálható a feldolgozás mellékideje. Az átállási idő az élhajlításban is komoly tényező. Az automatizálási megoldások révén 2 perc alatt elvégezhető az alsó és felső szerszámozás teljes cseréje. Mindkét megoldás élőben volt megtekinthető a hannoveri EuroBLECH kiállításon.
A svájci PBT 1991 óta fejleszt és gyárt a legmagasabb minőségi és műszaki követelményeknek is megfelelő profilhajlító gépeket, a fémmegmunkálással 1966 óta foglalkozó Indumasch pedig 1992-ben vette fel a profilhajlítást is a tevékenységi körébe. A Magyarországon azonos képviseletet választó cégek a lemezmegmunkálás legnagyobb nemzetközi seregszemléjére is közös megjelenést szerveztek.
Rendkívül újszerű megjelenési formát választott a cső- és profilhajlítás terén csaknem 30 év tapasztalattal bíró holland Dynobend B. V. azzal, hogy a gépipari szakkiállítások eddigi sablonjaival szakítva nem állított ki egyetlen gépet sem amúgy tekintélyes méretű standján, hanem a modern technika lehetőségeivel élve vezette be a látogatókat a cső- és profilhajlítás legújabb vívmányaiba.
A nemsokára megrendezésre kerülő hannoveri nemzetközi lemezipari vásáron a Timesavers ismét újdonsággal rukkol elő. A 42-es sorozatú WWRBW típusú gépen bemutatásra kerül a kiegészítő megoldásnak szánt, ultramodern bolygómozgású, lamellás csiszolókefe-rendszer.
A jubileumi EuroBLECH 2018. október 23–26. között kerül megrendezésre a hannoveri vásárvárosban. A hat nemzetközileg elismert világmárka hazai képviseletét ellátó EPL-TECH Kft. minden kilátogatónak ingyenes belépőjeggyel kedveskedik, aki élőben szeretné látni a cég által forgalmazott lemezmegmunkáló gépek működését.
Hamarosan kezdetét veszi az év legnagyobb cső- és profilipari szakvására a düsseldorfi vásárközpontban. A Tube 2018 névre hallgató szakvásár keretén belül több mint 1 200 nemzetközi kiállító mutatja majd be a terület legújabb fejlesztéseit 2018. április 16-20. között.
Rengeteg újdonságot mutatott be az AMADA a 2017-os Blechexpón, és ezen belül is kiemelt figyelmet kapott a lézertechnológia. A kW-okért folytatott versenybe benevezett 9 kilowattos modell mellett a japán gyártó a sokoldalúság kategóriájában is indult síklemez- és csőmegmunkálásra egyaránt alkalmas kombigépével.
A 32 RB sorozatszámú kompakt sorjázó- és éllekerekítő gép a kedvező árat az egyedi Rotary Brush technológiával kombinálja. Az 1 050 mm széles munkaterületű gépben az eddig megszokott nyolc kefét mindössze néggyel helyettesítették oly módon, hogy a megbízható sorjázás és az egyenletes éllekerekítés továbbra is garantált.
Vegyen részt az év első AMADA kiállításainak egyikén, amelyen elsők között ismerkedhet meg a japán gyártó legújabb, Ipar 4.0-t előtérbe helyező technológiáival és eszközeivel.
Több mint 30 év eltelte után a vásárolt 4-5 kW-os (néha 6 kW) teljesítményű CO2-lézerek elérték teljesítmény- és hatékonysági küszöbüket. Hozzávetőleg tizenöt évig tartott, míg a 3 kW-os CO2-eladások mindennapivá váltak, és további öt évnek kellett eltelni ahhoz, hogy a 4 kW-os gép legyen az első számú választás a gyártók körében. A nagyobb teljesítményű CO2-lézerek (6 kW vagy annál nagyobb) a 90-es évek kezdetétől már rendelkezésre álltak. Habár a nagy teljesítményű CO2-lézergépek eladási száma a 2000-es évekig lassan növekedett, az eladási számok sosem érték el a 4-5 kW-os gépekét. Ennek jó oka van. Ha megnézzük az ár-érték arányt, akkor világos, hogy miért.
Kíváncsi rá, hogyan válik hatékonyabbá a lemezmegmunkálás a digitális megoldások révén? Ismerje meg jó hangulat és élő bemutatók mellett a lemezmegmunkálás jövőjét!
Merre fejlődik a fémmegmunkálás a digitális korban? Az AMADA az idei EuroBLECH kiállításon demonstrált Digitális Gyár elgondolása az Európában ipar 4.0 koncepció néven ismert termelési filozófia gyakorlati megvalósítása. A japán gyártó által felvázolt és megvalósított digitális átállásról Illyés Péter, a hazai képviseletet ellátó EPL-TECH Kft. ügyvezetője beszélt a TechMonitornak.
Az AMADA a kétezres évek elején mutatta be a V-Factory nevű virtuális gyártásfelügyelő szoftvert, amely már akkoriban is képes volt sok olyan igényt kielégíteni, amit ma ipar 4.0-ként emlegetünk. Emellett a múlt század vége óta szinte valamennyi Amada gép központi programozóhelyhez kapcsolódva egy hálózaton működtethető, mint ahogy szerte a világban számtalan gyár működik automata üzemmódban minimális felügyelettel akár Amada, akár más gépekkel. Ezek ismeretében nem is értettem először igazán, mi ez az óriási felhajtás a „Smart Factory” és „Ipar 4.0” szlogenekkel. Az Amada különböző házi kiállításain már sok éve „virtuális” gyárként hálózatba kötött gépek intelligens, interaktív és integrált együttműködését ismerhettük meg, aminek fényében szintén meglepő volt az ipar 4.0 láz, és hasonlóképpen meglepő volt az elmúlt 1-2 évben Smart Factoryvel „marketingelt” versenytársi rendezvények sora is.
Jason Hillenbrannd, az AMADA America lézergépek termékmenedzsere és Erik Zucker, a JDSU (JDS Uniphase Corporation) lézer- és optikai termékek és technológiák kommunikációs és kereskedelmi igazgatója vitatkoznak azon a kérdésen, hogy vajon mekkora az optimális energiaszükséglet egy lézergép esetén.
A svéd Water Jet Sweden vízvágó berendezéseket gyártó céget a minőségi és hosszú élettartamú vízvágó gépek gyártói között tartják számon. Vízvágó berendezései megtervezésénél az ügyfél adott követelményeit veszi figyelembe.
A Water Jet Sweden (WJS) garantálja, hogy vízvágó gépei 5 év használat után is ugyanolyan pontossággal fog működni, mint új korában. A garancia meghosszabbítását a WJS különleges konstrukciós megoldásai teszik lehetővé.