"3D nyomtatás" címke cikkei:

VARINEXPO3D Tech Konferencia: az ország első számú 3D technológiai és additív gyártási fóruma

VARINEXPO3D Tech Konferencia: az ország első számú 3D technológiai és additív gyártási fóruma (Cikk)

A VARINEX Zrt. éves konferenciája, amely több, mint három évtizede az ország első számú 3D technológiai és additív gyártási fóruma, idén a 3D nyomtatás magyarországi bevezetésének 25 éves jubileuma alkalmából tartalomban és értékben is szintet lép.

Digitalizáció és fenntarthatóság: ami a fémipart mozgatja

Digitalizáció és fenntarthatóság: ami a fémipart mozgatja (Cikk)

A 2023. július 4-i állapotok szerint 138 594 m2 nettó kiállítási területen 1 713 kiállítót (köztük két magyar céget) felvonultató EMO Hannover kiállításnak már a bemutatója is nagyszabásúra sikeredett. 10 héttel a fémipari világvásár megnyitója előtt több mint 30 országból 150 vállalatvezető és újságíró látogatott el Frankfurtba, hogy a bemutató impulzusokból leszűrhessék, mi fogadja majd a sok ezer szakembert szeptemberben Hannoverben. Az eseményre a TechMonitor is meghívót kapott.

Kipróbáltuk és imádjuk: ha 3D nyomtatás, akkor a kompozit nyomtatására is képes Stratasys F-széria!

Kipróbáltuk és imádjuk: ha 3D nyomtatás, akkor a kompozit nyomtatására is képes Stratasys F-széria! (Cikk)

Tudta, hogy a VARINEX Zrt. volt az első, aki 25 évvel ezelőtt bevezette Magyarországon a 3D nyomtatást? Azóta nap, mint nap alkatrészek százait vagy akár ezreit nyomtatjuk ki saját ipari 3D nyomtató berendezéseinken, illetve – mivel szenvedélyünk az additív gyártás – rengeteg 3D nyomtatót teszteltünk már az évek során. Ezzel a háttérrel és tapasztalattal, szakmai meggyőződésünk alapján kijelenthetjük, hogyha 3D nyomtatásról van szó, mi a legnagyobb múltú, piacvezető amerikai Stratasys gyártóra szavazunk. Termékei teljes skáláját forgalmazzuk Magyarországon, de az F-széria, amelyet a kompozit anyagok nyomtatása tesz teljessé, különösen közel áll a szívünkhöz. Elmondjuk, miért.

Folyamatoptimalizálás az additív gyártásban

Folyamatoptimalizálás az additív gyártásban (Cikk)

A frankfurti formnext az additív gyártási technológiákkal és a hozzájuk kapcsolódó, előkészítő és befejező műveletekkel foglalkozó nemzetközi vásár. A DMG MORI a legújabb fejlesztéseit mutatta be ezen a jövőbe mutató piaci területen 2022. november 15–18. között. A kiállításon egy LASERTEC 30 DUAL SLM, és posztprocesszálás céljából egy DMP 35 volt láncba kapcsolva, valamint egy LASERTEC 65 DED hybrid, amely az additív gyártást és a marást egyesíti egyetlen szerszámgépben. A DMG MORI standjának legfontosabb látványossága a hibrid szerszámgéphez újonnan fejlesztett kék lézer volt. Lényegesen jobb abszorpciós jellemzőkkel rendelkezik, ezzel például a vegytiszta vörösréz megmunkálását is lehetővé teszi. Ráadásul az AM Assistant új funkcióit is bemutatták. A döntő folyamatváltozók szabályozásával a hardver és a szoftver kombinációja stabil megmunkálást tesz lehetővé.

Az additív gyártástechnológia hazai helyzete

Az additív gyártástechnológia hazai helyzete (Cikk)

Létezik olyan gyártási eljárás, ami világszinten bizonyított, működik és számos olyan nehézséget legyőz, ami napi kihívást jelent a magyar fémipar szereplőinek? A válasz igen, és ennél is jobb hír, hogy van olyan gyártó is, aki ehhez megfelelő gépet, tudást és minden szükséges szolgáltatást is biztosít. Sipos Ádámmal, a német SLM-Solutions 3D fémnyomtatóit forgalmazó Smartus Zrt. felelős értékesítési vezetőjével beszélgettünk bátorságról, innovációról, a konvencionális gyártás kihívásairól, lehetséges alternatívákról, és az SLM-Solutions fémnyomtatóiról.

Modellgyártó cellákat mutatott be a GF Machining Solutions

Modellgyártó cellákat mutatott be a GF Machining Solutions (Cikk)

A GF Machining Solutions által kifejlesztett modellgyártó cellák és a modern integrációs lehetőségek révén jelentős termelékenység-, hatékonyság- és teljesítménynövekedést érhetnek el a precíziós gyártásban érdekelt vállalkozások.

Az additív gyártás forradalma

Az additív gyártás forradalma (Cikk)

Az additív gyártás az egyik legfontosabb új technológiának és az egyik olyan területnek számít, ami az előrejelzések szerint a legnagyobb növekedésre és fejlődésre számíthat a közeljövőben. A modern gyártástechnológia kulcsfontosságú eleme lett az ipar és a kutatóközpontok számára. Az előnyei vitathatatlanok: rendkívül összetett alkatrészek állíthatók elő rövid idő alatt, nagyon versenyképes áron. Az olyan stratégiai ágazatok, mint az orvostudomány, a repülő-, az autó- és a divatipar, már egyenesen a gyártási folyamatok forradalmáról beszélnek. Kevesebb nyersanyag-felhasználás, kevesebb megmunkálási idő és szerszámköltség! Az alábbiakban két különböző technológia kerül bemutatásra.

A Seco-események kiemelik az együttműködés erejét a repülésben (Cikk)

Az Inspiration through Innovation 2021 jól szemlélteti az együttműködést a repülőgépgyártásban: az eseményekre Európában november 23-án és 24-én, az Egyesült Államokban pedig december 1-én kerül sor.

Kapu a jövőbe – Prima Additive a Formnext 2021 kiállításon

Kapu a jövőbe – Prima Additive a Formnext 2021 kiállításon (Cikk)

A Prima Additive a legújabb innovációkat mutatja be a 2021. november 16–19-én Frankfurtban rendezendő Formnext szakvásáron, az intelligens ipari gyártástechnológia nemzetközi találkozóhelyén.

Innovatív, informatív, élő: online OPEN HOUSE-t rendezett a CHIRON Group

Innovatív, informatív, élő: online OPEN HOUSE-t rendezett a CHIRON Group (Cikk)

A cégcsoport idén is ráérzett arra, hogy milyen inspirációra van szüksége a világ minden tájáról érkező szakmai látogatóknak. A 2021. június 15–18. között tartott második OPEN HOUSE ONLINE rendezvényen számtalan látni- és felfedeznivaló akadt, amit a napi gyakorlatba is átültethettek az érdeklődők. Az élőben közvetített Innovation Talks beszélgetések is hasznos impulzusokat tartalmaztak.

Vegyen részt a Stratasys élő termékbejelentésén!

Vegyen részt a Stratasys élő termékbejelentésén! (Cikk)

Csatlakozzon április 28-án a rendezvényhez, és tudja meg elsőkézből, hogyan alakíthatja át vállalkozását, és hogyan szerezheti meg az áhított versenyelőnyt!

3D nyomtatás 5 tengelyen

3D nyomtatás 5 tengelyen (Cikk)

Az OPTIMUM Maschinen Germany GmbH a Trieri Egyetemmel és egy német mérnökirodával együttműködve egy új 3D nyomtatófejet fejlesztett ki. A nyomtatófejjel az OPTIMUM FU5 CNC-marógépen, vagy egyéb, Siemens 840DSL vezérléssel ellátott 5 tengelyes marógépeken öttengelyes additív gyártás valósítható meg Siemens NX szoftver segítségével.

Porban az igazság

Porban az igazság (Cikk)

A fémnyomtatás már napjainkban is elterjedt technológiának számít az olyan nagy műszaki elvárásokat támasztó, alacsony darabszámokkal dolgozó iparágakban, mint a légi,- az űr-, és az orvosi ipar, vagy éppen a versenysport. A nyomtatók számának megnövekedésével az alapanyag források száma is megsokszorozódott, de a nem megfelelő fémporon könnyen múlhat az egész projekt sikere. Pammer Dávid, a fémporokat forgalmazó PaB Kft ügyvezető igazgatója a helyes alapanyag kiválasztásról és -használatról beszélt a TechMonitor olvasóinak.

3D-nyomtatás mint integrált technológia

3D-nyomtatás mint integrált technológia (Cikk)

Az emberi csontozat viselkedését utánzó porózus felületű, rácsos szerkezetű ortopéd implantátumok hatalmas javuláshoz vezettek a páciensek eredményeiben – az ilyen implantátumokat pedig additív gyártás nélkül képtelenség létrehozni.

Prémium minőségű fémnyomtatás a TRUMPF kínálatában

Prémium minőségű fémnyomtatás a TRUMPF kínálatában (Cikk)

A nehezen megmunkálható anyagok, illetve a komplex alkatrész-geometriák esetében az anyagleválasztással járó hagyományos eljárások általában drágának bizonyulnak. A 3D nyomtatott alkatrészek darabköltsége ezzel szemben folyamatosan csökken. Ez – és a rövid gyártási idő – a fémnyomtatás előretörését vetíti előre, de az évekkel ezelőtt megjósolt áttörés egyelőre várat magára. Bizonyos iparágakban azonban már idehaza is megindult az átrendeződés. A fémnyomtatás hazai lehetőségeiről Molnár Zsolt, a TRUMPF Hungary Kft. lézertechnikai üzletágának vezetője és Makkos Levente, az üzletág gépértékesítő mérnöke beszélt a TechMonitornak.

A CHIRON első 3D fémnyomtatója

A CHIRON első 3D fémnyomtatója (Cikk)

A főként vertikális CNC-esztergák és megmunkálóközpontok fejlesztésére szakosodott CHIRON Csoport bemutatta első 3D fémnyomtatóját, a nagyobb, összetettebb alkatrészek gyártására alkalmas AM Cube-ot.

Vasúti fékalkatrészt nyomtatott a budapesti Knorr-Bremse

Vasúti fékalkatrészt nyomtatott a budapesti Knorr-Bremse (Cikk)

A Knorr-Bremse Rail Systems Budapest bemutatta az első olyan termékét, amelyet az iparágban úttörő technológiával, 3D fémnyomtatással állítottak elő. A magyar mérnökök által újratervezett vasúti fékvezérlő panel nemcsak formája és mérete miatt innovatív, de 90 százalékkal könnyebb is alumíniumból forgácsolt elődjénél. Az alakadó technológiának köszönhetően a funkciót jobban szolgáló, lényegesen könnyebb és kompaktabb termékek készülhetnek a jövőben kisebb helyigénnyel és karbonlábnyommal.

3D nyomtató világpremier - ÉLŐ Stratasys termékbejelentés

3D nyomtató világpremier - ÉLŐ Stratasys termékbejelentés (Cikk)

A Stratasys, a világ egyik vezető 3D nyomtató gyártója nagyszabású, ÉLŐ termékbemutatót tart, amelyet az egész világon egy időben, online lehet követni 2020. április 29-én, este 6 órától.

Nem beruházás, hanem befektetés

Nem beruházás, hanem befektetés (Cikk)

A Sodick Europe tavaly ősszel átköltözött az új európai központjukba, Warwickba. Az új 3 000 m2-es létesítménynek köszönhetően az ügyfelek és az európai képviseletek kiszolgálása még gyorsabb és zökkenőmentesebb lesz.

Költségkímélő megoldás a tiszta réz 3D nyomtatására

Költségkímélő megoldás a tiszta réz 3D nyomtatására (Cikk)

A Markforged Metal X költség- és időhatékonyságot eredményez a réz megmunkálásában, mivel megkönnyíti az összetett, nagy elektromos- és hővezető képességű alkatrészek kiszámítható gyártását.

Biztos kötés

Biztos kötés (Cikk)

Szakmai rendezvényeket a megalapítása óta szervez az ipari és hegesztési gázokat gyártó Messer, de öt évvel ezelőtt ez a kezdeményezés kinőtte eredeti kereteit. Egy olyan Innovációs Fórum indult útjára, ami az adott év legelőremutatóbb előadásait gyűjti egy csokorba és adja át ezt a tudásanyagot a gyakorló mérnököknek. Az Innovációs Fórum küldetése a hazai és nemzetközi kutatási projektek bemutatása, illetve a szakvásárokon tapasztalt trendek ismertetése. A 2019. november 28-án rendezett idei Fórum rekordot döntött a 187 jelen lévő hegesztés- és lézertechnikai résztvevővel.

A magas hőmérsékletnek is ellenálló alkatrészek gyártási folyamata 3D nyomtatással

A magas hőmérsékletnek is ellenálló alkatrészek gyártási folyamata 3D nyomtatással (Cikk)

A világ legnagyobb fémipari szakkiállítása kiváló helyszínül szolgált ahhoz, hogy a TRUMPF demonstrálja, hogy a 3D nyomtatással milyen nagymértékben javíthatók a magas hőmérsékletnek is ellenálló alkatrészek gyártási folyamatai. Ezen anyagok gyakran nikkelalapú Inconel® ötvözetből állnak, így deformáció nélkül is képesek ellenállni akár az 1 000 Celsius-fokos környezeti hőmérsékletnek.

Automatizálás és digitalizáció a 2-es csarnokban

Automatizálás és digitalizáció a 2-es csarnokban (Cikk)

Az iparág vezető kereskedelmi expójának számító EMO 2019. szeptember 16–21. között kerül megrendezésre. A DMG MORI ezen alkalmat megragadva mutatja be legújabb, az automatizálás, a digitális gyártás és az additív megmunkálások területén elért innovációit. A kiállítás északi bejáratánál található 2-es csarnokban bemutatott 45 attrakció között 29 automatizálási megoldás lesz megtalálható. A digitalizáció tekintetében a vállalat az „összekapcsolhatóság” témakörére mint minden jövőorientált termék és technológia alapját képező tulajdonságra összpontosít, ami minden gépet, protokollt és platformot, valamint terméket érintő jellemző. A kiállítást a legújabb CELOS-frissítések és automatizálási megoldások teszik majd teljessé, melyek – a teljesség igénye nélkül – a moduláris és robot által támogatott munkadarab-kezelő, valamint palettamegoldások. A standoknál bemutatásra kerül továbbá az új my DMG MORI ügyfélportál is. Végül pedig a kulcsiparágak – repülőgépgyártás, járműipar, alakítóipar és orvostechnológia-ipar – számára létrehozott DMG MORI Technology Excellence Centerek teszik teljessé a vásárt.

Sodick-újdonságok az EMO 2019 kiállításon

Sodick-újdonságok az EMO 2019 kiállításon (Cikk)

A világ vezető szikraforgácsológép-gyártója az idei EMO kiállításon is bemutatja az újdonságait, többek között a teljesen új ALC400P gépet. A huzalos gépek között ott lesz még az ALC800G, a tömbös szikraforgácsoló gépek közül pedig az AG60L és AG80L modellek lesznek láthatók.

3D nyomtatás a szerszám- és formagyártásban

3D nyomtatás a szerszám- és formagyártásban (Cikk)

Május 21–24. között a stuttgarti Molding Expo szakvásáron mutatta be a TRUMPF a szerszám- és formagyártó vállalkozások számára a 3D nyomtatásban rejlő potenciált. Az additív gyártás egyik legnagyobb előnye, hogy alkalmazásával háló alakú hűtéssel készíthetők el a szerszámok. Az ilyen eljárással előállított szerszámok a gyártási folyamat során keletkező hőt közvetlenül a hőforrásnál oszlatják szét. Ez csökkenti a ciklusidőt és javítja a gyártott alkatrészek minőségét.

Négy komplett folyamatlánc a porágyas és porfúvós technológiákhoz

Négy komplett folyamatlánc a porágyas és porfúvós technológiákhoz (Cikk)

Testreszabott gyártási megoldások: az additív fémtechnológiák piacvezetőjeként, a DMG MORI egyesíti a LASERTEC 3D és LASERTEC 30 SLM modelleket a hagyományos CNC-berendezésekkel.

Az Eckhart is 3D nyomtatással optimalizálja gyártósori megoldásait

Az Eckhart is 3D nyomtatással optimalizálja gyártósori megoldásait (Cikk)

Az Eckhart ipari automatizálással foglalkozó amerikai vállalat vezető szerepet tölt be additív gyártás felhasználásában az Ipar 4.0 területén. A cég a fejlett ipari megoldások vezetője, elkötelezett amellett, hogy javítsa a gyárban dolgozók munkakörülményeit, biztonságot, megbízhatóságot és hatékonyságot biztosít az ipar számára, az orvosi eszközöktől az autóiparig.

Fémnyomtatás verhetetlen áron

Fémnyomtatás verhetetlen áron (Cikk)

A Markforged Metal X fémnyomtató rendszerének hála várhatóan itthon is gyorsabban fog terjedni a házon belüli fémnyomtatás gyakorlata. A Metal X ADAM technológiája ugyanis forradalmian leszorítja a fémnyomtatás költségeit, és ezzel elhozza az elérhető árú és biztonságos fémnyomtatást a kisebb költségvetésű vállalkozások számára is. Itthon az első Metal X fémnyomtatót a Markforged hivatalos hazai partnere, a FreeDee Printing Solutions mutatja be először az IPAR NAPJAI – MACH-TECH kiállításon május 14-17. között.

3D nyomtatás a SCHUNK kínálatában

3D nyomtatás a SCHUNK kínálatában (Cikk)

A SCHUNK 3D-Printservice szolgáltatással a tervezők és gépgyártók gyorsan és egyszerűen küldhetik gyártásba a 3D nyomtatásra szánt megfogás- és befogástechnikai alkatrészeiket. Legyen szó adapterlemezekről, védőburkolatokról, vagy akár funkcionálisan integrált alkatrészekről poliamidból (PA 2201), alumíniumötvözetből (AlSi10Mg) vagy rozsdamentes acélból (1.4404) minden termék kiváló minőségben kerül legyártásra.

Alpesi nyitány a szerszámgépiparban (Videó)

70 high-tech géppel – köztük két világpremierrel – összesen 7 500 m2 kiállítótéren várta sok ezer látogatóját a japán-német gépgyártó óriás január 22-26. között a hagyományos pfronteni házi kiállításon. Az ötnapos rendezvényen mutatkozott be először a nagyközönség előtt a kompakt DMP 70 megmunkálóközpont, a LASERTEC 125 Shape lézergép, valamint az innovatív gyártási folyamatok, például az additív gyártás újdonságai.

Alpesi nyitány a szerszámgépiparban

Alpesi nyitány a szerszámgépiparban (Cikk)

70 high-tech géppel – köztük két világpremierrel – összesen 7 500 m2 kiállítótéren várta sok ezer látogatóját a japán-német gépgyártó óriás január 22-26. között a hagyományos pfronteni házi kiállításon. Az ötnapos rendezvényen mutatkozott be először a nagyközönség előtt a kompakt DMP 70 megmunkálóközpont, a LASERTEC 125 Shape lézergép, valamint az innovatív gyártási folyamatok, például az additív gyártás újdonságai.

Globális kínálat additív gyártáshoz

Globális kínálat additív gyártáshoz (Cikk)

A 2018. november 13–16. között megrendezett formnexten a LASERTEC 3D hybrid, LASERTEC 3D és a LASERTEC SLM modellsorozatokat változatos megmunkálóközpont-kínálattal egyetemben mutatta be a DMG MORI. A több mint 20 éves additív gyártói tapasztalattal rendelkező cég átfogó konzultációval tette teljessé szolgáltatásainak körét, amelynek része volt egy gyors látogatás a bielefeldi additív gyártás Kiválósági Központban is.

Lehetőségek és korlátok az additív gyártásban

Lehetőségek és korlátok az additív gyártásban (Cikk)

A 3D nyomtatás hőskorában – ami mindössze 20 éve volt – még papírt használtak a modellek létrehozásához. Az eljárást a prototípus-készítés felgyorsítására fejlesztették ki. A koncepció életképesnek bizonyult, és bár az eredeti rendeltetése mára alapjaiban változott meg, az additív gyártás (AM) alapelve, a termék rétegről rétegre történő felépítésének eljárása mit sem változott az idők folyamán.

Additív gyártásban erősített a Horn

Additív gyártásban erősített a Horn (Cikk)

Az additív gyártásban rejlő lehetőségeket is kihasználja a Paul Horn GmbH a szerszámgyártásban, különösen a prototípusok, a speciális szerszámok és szerszámtartók gyártása során.

Komplett porágyas megoldás

Komplett porágyas megoldás (Cikk)

Mint az additív megmunkálások úttörője, a DMG MORI három új, univerzális és egy forrásból származó folyamatlánccal mutatja be a porágyas és a porszóró technológiák területén szerzett kompetenciáit. Mindkét terület esetén a forradalmi újítás kiindulópontja a legfinomabb és legjobb minőségű por alapanyag, amely szemcseátmérője kevesebb, mint 1 µm.

Ami megváltoztatja a világot

Ami megváltoztatja a világot (Cikk)

A felső kategóriás szikraforgácsoló gépek mellett az additív gyártás területéről is a legmodernebb technológiát mutatta be az IC-Hungary Kft. a május 15–18. között rendezett Ipar Napjai kiállításon. A Sodick szikraforgácsoló gépeivel és az OR-Laser 3D fémnyomtatóval elérhető kiváló minőséget élő gyártási bemutatók során demonstrálták.

Az Ultimaker 3D nyomtatói a Continental gyáraiban is bizonyítanak

Az Ultimaker 3D nyomtatói a Continental gyáraiban is bizonyítanak (Cikk)

A világ egyik vezető autóipari beszállítója, a Continental 240 000 alkalmazottat foglalkoztat 61 országban, Magyarországon hat gyárral és egy gumiabroncs kereskedelmi képviselettel és logisztikai központtal van jelen és a bérelt munkaerővel együtt mintegy nyolcezer munkavállalót foglalkoztat. Összeadva már számos 3D nyomtatóval szereztek közvetlen tapasztalatot, a cégcsoporton belül kialakult szakértői kör azonban a kétfejes, asztali Ultimaker 3 printereket választotta az elvárásaiknak leginkább megfelelő, ajánlott 3D nyomtatóknak. Endrődi Balázs ipar 4.0 mérnök mesélt nekünk az additív gyártás jellemző felhasználási területeiről a budapesti telephelyen.

Additív technológiák összehasonlítása

Additív technológiák összehasonlítása (Cikk)

A 3D fémnyomtatás technológiája már nem ismeretlen, de arra azért még várnunk kell, hogy a mindennapjainknak is része legyen. A Sodick és az OR-Laser a kiváló gépeivel ezt az időt szeretné a lehető legrövidebbre szabni. Mind a Sodick, mind az OR-Laser high-end kategóriába tartozó gépgyártók, és mindkét cég rendelkezik 3D fémnyomtató géppel. Azonban a két gép célközönsége nagymértékben különbözik. Ha megvizsgáljuk a két gépet, akkor láthatjuk is, hogy miért.

A lézeres fémfúzióban rejlő lehetőségek

A lézeres fémfúzióban rejlő lehetőségek (Cikk)

A hagyományos forgácsolásos megmunkálás mellett egyre többet hallani a 3D fémnyomtatásról mint alternatíváról. A technológia ugyan már hosszú évek óta létezik, de annak magas költsége miatt csak jellemzően a különösen nagy hozzáadott értéket képviselő termékek esetében alkalmazták. A technológia tökéletesedésével és elterjedésével együtt viszont mára bizonyos modellek elérhető árszintre kerültek.

Csúcsminőség a fémmegmunkálásban

Csúcsminőség a fémmegmunkálásban (Cikk)

Az IC-Hungary Kft. már 20 éve jelen van a magyarországi szerszámgéppiacon, és ahogyan azt eddig megszokhattuk, a cég standjánál az idei Ipar Napjai kiállításon is a felső kategóriát képviselő Sodick és OR-Laser gépeket láthatjuk majd megmunkálás közben.

Budapesten nyomtat először vasúti fékalkatrészt a Knorr-Bremse

Budapesten nyomtat először vasúti fékalkatrészt a Knorr-Bremse (Cikk)

A Knorr-Bremse csoport vasúti üzletága Budapesten indította el a 3D fémnyomtatás bevezetésének vizsgálatát. Az új technológiától a prototípusok, az egyedi gyártóeszközök és pótalkatrészek gyártási idejének jelentős csökkenését várja a Knorr-Bremse Rail Systems Budapest. A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal támogatásával beszerzett fémnyomtatót hosszútávon a fékrendszerek gyártásában is alkalmazhatja majd a világ legnagyobb vasúti fékrendszereket fejlesztő- és gyártó vállalata a megfelelő jóváhagyási folyamat sikeres lezárása után.

Még nem kell temetni a hagyományos szerszámgépeket

Még nem kell temetni a hagyományos szerszámgépeket (Cikk)

Az egész világ a 3D nyomtatásról, az additív és rétegről rétegre építkező generatív technológiákról beszél. Mindazonáltal messze vagyunk még attól, hogy a hagyományos szerszámgépeket nyugdíjba küldhessük. Az EMO Hannover 2017 szakkiállítás az alternatív gyártástechnikai módszerek egész tárházát mutatja be a látogatóknak – de a kiállított gépek zöme még a hagyományos megmunkálási folyamatokra épül.

Még színesebb palettával érkezik a Sodick az EMO-ra

Még színesebb palettával érkezik a Sodick az EMO-ra (Cikk)

A Sodick már több évtizede jelen van Magyarországon, az utóbbi években azonban – a megbízhatóságnak, teljesítménynek és nagyszerű szerviztámogatásnak köszönhetően – egyre elterjedtebbek mind a huzalos, mind a tömbös szikraforgácsoló gépek.

Kedvező árú kompozit 3D nyomtatók Magyarországon

Kedvező árú kompozit 3D nyomtatók Magyarországon (Cikk)

Az additív gyártás legfelkapottabb területe jelenleg a fémnyomtatás, eddig azonban mind a beszerezhető gépeknek, mind a szolgáltatásnak borsosan megkérték az árát. A Markforged 3D nyomtatógyártó felismerte, hogy a kompozitok 3D printelése megoldást nyújthat azok számára, akiknek nem maga a fém alapanyag, hanem inkább a fém tulajdonságai, szilárdsága, ellenállósága a fontos. A Markforged ezért folyamatos karbon, üveg és kevlár szálerősítést alkalmazó gépeket fejlesztett, amelyek immár itthon is hivatalos, gyártói partnertől szerezhetők be. A vállalat zászlóshajója, a Mark Two pedig szeptembertől Budapesten is megtekinthető és természetesen próbára is tehető.

Mit ér az erő ész nélkül?

Mit ér az erő ész nélkül? (Cikk)

A manuális lézerhegesztés a legtöbb esetben megfelelő minőséget és gyorsaságot nyújt a szerszámok javításában és felépítésében. De mire lehet képes egy rendszer, ha egy ügyes szoftvert teszünk mögé?

Egyedi fémszerszámok gyártása műanyagszál-olvasztásos 3D nyomtatással

Egyedi fémszerszámok gyártása műanyagszál-olvasztásos 3D nyomtatással (Cikk)

A POWER TOOLS Kft. csapata 1997 óta foglalkozik forgácsolószerszámok forgalmazásával. Évente szerveznek vevői szemináriumokat, ahol az iparág és a vállalat legújabb technológiáit mutatják be. Az idei találkozó során először, a FreeDee Printing Solutions segítségével a 3D nyomtatás és egy nyomtatott műanyag prototípus is kiemelt szerepet kapott. Egy MakerBot Replicator+ FDM 3D nyomtatón gyártott modellt élőben megmunkálva mutatták be, hogyan tervezi a cég az additív gyártástechnológia segítségével gyorsabbá és költséghatékonyabbá tenni az egyedi fémszerszám-fejlesztési folyamatait.

A nonkontakt 3D szkennerek típusai és alkalmazásuk a gyártásban

A nonkontakt 3D szkennerek típusai és alkalmazásuk a gyártásban (Cikk)

Minden új technológiának kell egy kis idő, amíg megmutatkozik, melyek azok a területek, amelyeken valóban intenzív fejlődést hozhat, akár forradalmasíthat. Ami a gyártást illeti, a 3D szkennerek a mérnöki visszafejtés és a minőségügyi ellenőrzés területén találkoztak össze a testükre szabott kihívásokkal.

Ékszert a nyomtatóból?

Ékszert a nyomtatóból? (Cikk)

A 3D fémnyomtatás technológiája már nem ismeretlen, de arra azért még várnunk kell, hogy a mindennapjainknak is a része legyen. A Sodick és az OR-Laser a kiváló gépeivel ezt az időt szeretné a lehető legrövidebbre szabni.

Repülőt a nyomtatóból?

Repülőt a nyomtatóból? (Cikk)

Két szerződést között az Arconic az Airbus-szal a cég hagyományos repülőgépeihez 3D nyomtatott fém alkatrészek szállítására. Az Arconic magas hőmérsékletű nikkel szuperötvözetekből készült 3D nyomtatott elemeket és titán törzs alkatrészeket szállít két különböző szerződés keretében.

3D nyomtatás megmunkálógépekben

3D nyomtatás megmunkálógépekben (Cikk)

A fémmegmunkálás nemzetközi seregszemléjére időzítette a HURCO a gyors prototípusgyártás és az additív megmunkálás terén kifejlesztett újdonságának, a 3D nyomtatófejjel felszerelt megmunkálóközpontnak a bemutatását. A megoldással először vált lehetővé 3D modellek CNC-megmunkálóközponton történő programozása és kinyomtatása.

3D nyomtatás a szellemitulajdon-védelem szempontjából

3D nyomtatás a szellemitulajdon-védelem szempontjából (Cikk)

A Design Világnapján nagy érdeklődés kísérte a HIPAVILON Magyar Szellemi Tulajdon Ügynökség és a VARINEX Zrt. közös klub rendezvényét, amelyen azt vizsgálták, mire képes a 3D nyomtatás, és milyen új dimenziók érhetők el a szellemi tulajdon kezelése szempontjából.

Kisszériás gyártás 3D nyomtatással költséghatékonyan

Kisszériás gyártás 3D nyomtatással költséghatékonyan (Cikk)

Viszonylag kevesen gondolnak még arra, hogy prototípusgyártás helyett a végtermékek elkészítésére használhatnák az additív gyártástechnológiákat. Pedig jelenleg a 3D nyomtatás az egyik legrugalmasabb és legköltséghatékonyabb megoldást nyújthatja termékötleteink kisszériás gyártására.

Erős évet zárt az európai szerszámgépipar

Erős évet zárt az európai szerszámgépipar (Cikk)

Az Európai Szerszámgépgyártók Szövetségének (CECIMO) adatai szerint az európai szerszámgépgyártás tavaly 2%-kal 23,3 millió euróra, a szerszámgépfogyasztás pedig 4%-kal 14,2 milliárd euróra növekedett. A környezetbarát tervezésről szóló Ecodesign Directive irányelv nem ad megfelelő kereteket a komplex ipari termékek előállításához.

Dimenzióváltás mérnökszemmel

Dimenzióváltás mérnökszemmel (Cikk)

Több mint három év telt már el az aktuális (a maja naptárból kiolvasott) világvége óta. Bár a kataklizma ezúttal is elmaradt, a gyártástechnológiában évek óta tanúi lehetünk a sokak által várva várt dimenzióváltásnak. Az ipari 3D nyomtatás térhódításáról Fehér Zoltán, a Varinex Zrt. 3D nyomtatás üzletágának értékesítési vezetője beszélt a TechMonitornak.

Egyedi alkatrészek és funkcionális prototípusok

Egyedi alkatrészek és funkcionális prototípusok (Cikk)

A kezdetektől fogva a testreszabott megoldások fémjelezték a Dallan SpA céget. Az 1978-ban alapított, trevisoi központú vállalat szigorú technikai specifikációknak megfelelő hengerítő és lemezmegmunkáló gyártórendszereket tervez és épít.

Testre szabott cipőtalpak a nyomtatóból (Videó)

Hőre lágyuló poliamid porból akár egyedi, személyre szabott cipőtalpak is készíthetők, aminek nagy szerepe lehet majd a versenysportban vagy éppen a rehabilitációban. Az Adidas is SLS technológiával készítette el egyik modelljének prototípusát, videójukban nyomon követhető, hogyan lesz a poliamid porból cipőtalp

3D nyomtatás már színesben is

3D nyomtatás már színesben is (Cikk)

A 3D nyomtatás technológiái megállíthatatlanul és egyben szédületes tempóban fejlődnek. Sokan már a harmadik ipari forradalomról beszélnek, ha a 3D nyomtatás szóba kerül. Tény, hogy a legkülönfélébb alkalmazások igényeihez igazítják a fejlesztők az új 3D nyomtatóikat. Ebben a sorban a legújabb 3D nyomtató a Stratasys Objet500 Connex 3 típusa, amely már színesben is képes a kívánt modellek előállítására.

Brnóban is kirajzolódott a gyártás jövője

Brnóban is kirajzolódott a gyártás jövője (Cikk)

Az 57. MSV Nemzetközi Gépipari Vásár hangulatát az ipari konjunktúra varázsolta színesre. Az európai és a csehországi ipar fellendülése jó hatással van a kapcsolódó vállalkozások befektetési hajlandóságára és nagy érdeklődést generált a váráson bemutatott termékek és megoldások iránt is. A kiállítás ugyanakkor iránymutatóként is szolgált: lehetőséget adott az ipar 4.0 koncepciójának égisze alatt az intelligens gyártási folyamatok megismerésére is.

Design 3D-ben

Design 3D-ben (Cikk)

A Design Hét Budapest rendezvénysorozathoz kapcsolódva a VARINEX Zrt. 2015. szeptember 29-én megnyitotta 3D nyomtatási műhelyét, bemutatótermét az érdeklődő formatervezők, designerek előtt.

Elrajtolt a közvetlen digitális gyártás

Elrajtolt a közvetlen digitális gyártás (Cikk)

Joe Carmody büszke a cég minden, a Nissan Motorsports (NISMO) számára végzett 3D nyomtatási munkára, de igazi szenvedélyét a közvetlen digitális gyártással készült alkatrészekben éli ki, amelyek az ötlet megfogalmazódásától számítva néha egy héten belül már a versenypályán bizonyítanak. Ott, ahol az abroncs az aszfalttal találkozik.

Asztali vagy ipari 3D?

Asztali vagy ipari 3D? (Cikk)

Egyre több, főleg mérnöki vállalkozás vett már igénybe 3D nyomtatást a munkájához. Az új gyártási módszer a legkülönbözőbb ötletek megvalósításában segít és, ami a legfontosabb, példátlanul felgyorsította a terméktervezői, fejlesztési, prototípusgyártási és tesztelési folyamatokat. Amikor eljön a pont, hogy nyomtatnánk, vagy akár 3D nyomtatót vásárolnánk, két fő kivitelezési kategória között kell választanunk: az ipari nyomtatók és az asztali 3D nyomtatók széles családja között.

MakerBot Replicator 2 3D nyomtató 100 000 Ft kedvezménnyel!

MakerBot Replicator 2 3D nyomtató 100 000 Ft kedvezménnyel! (Cikk)

Valóban előnyös, egyszeri ajánlattal állt elő a FreeDee Printing Solutions, a MakerBot hivatalos hazai forgalmazója. A világ egyik legnépszerűbb asztali PLA 3D nyomtatóját, a MakerBot Replicator 2-t nyár végéig nettó 100 000 Ft értékű levásárolható kedvezménnyel kínálják.

Megnyílt az első európai MakerBot Innovációs Központ

Megnyílt az első európai MakerBot Innovációs Központ (Cikk)

A Milánótól 25 kilométerre, északnyugatra fekvő Cattenao egyetemén (LIUC) június 10-én megnyílt a MakerBot első európai innovációs központja, ahol ezentúl közel 2 ezer diák 20 darab ötödik generációs MakerBot Replicator nyomtatót használhat. A központ fő különlegessége a nyomtatókat összekötő és menedzselő szoftver, amely a piacon egyedülálló. Magyarországon a FreeDee Printing Solutions dolgozik hasonló központok felállításán.

A Haas jól bizonyított a Blumeprotnál

A Haas jól bizonyított a Blumeprotnál (Cikk)

Egy ambiciózus barcelonai prototípusgyártó műhely Haas UMC-750 öttengelyes megmunkálóközpontot vásárolt. A gépnek köszönhetően a cég jelentősen csökkentette a beállítási időt, és szűk tűréstartományokkal készít összetett alkatrészeket a legkülönfélébb anyagokból, a különböző alumíniumötvözetektől kezdve a titánon át egészen a sebészeti rozsdamentes acélig.

Sugárhajtómű a nyomtatóból

Sugárhajtómű a nyomtatóból (Cikk)

Ezen a héten emelkedett először a levegőbe az a következő generációs Airbus A320neo utasszállító gép, amelyet két, 3D-nyomtatású alkatrészeket és új, korszerű anyagokat is tartalmazó LEAP sugárhajtómű emelt a magasba.

Teltházas megnyitója volt az ipari 3D nyomtatás hazai fellegvárának

Teltházas megnyitója volt az ipari 3D nyomtatás hazai fellegvárának (Cikk)

Csak néhány éve került reflektorfénybe a 3D nyomtatásnak is nevezett gyors prototípusgyártás, de az eljárás már jóval korábban megjelent hazánkban. „17 éve foglalkozunk 3D nyomtatással. Az, hogy az iparnak milyen igénye van a 3D nyomtatási technológiával kapcsolatban, már régóta tudjuk.” – nyilatkozott Falk György, a VARINEX Zrt. elnöke, a 3D nyomtatás üzletág igazgatója.

Íme, az ipari 3D nyomtatás hazai főhadiszállása

Íme, az ipari 3D nyomtatás hazai főhadiszállása (Cikk)

Csak néhány éve került reflektorfénybe a 3D nyomtatásnak is nevezett gyors prototípusgyártás, azt azonban kevesen tudják, hogy az eljárás már jóval korábban megjelent hazánkban. „17 éve foglalkozunk 3D nyomtatással. Az, hogy az iparnak milyen igénye van a 3D nyomtatási technológiával kapcsolatban, már régóta tudjuk. Persze mindennap tanulunk ebben a témában.” – nyilatkozott Falk György, a VARINEX Zrt. elnöke, a 3D nyomtatás üzletág igazgatója.

Versenybe szállt a 3D fémnyomtatás

Versenybe szállt a 3D fémnyomtatás (Cikk)

Az Oregon államban fekvő Albany 1943 óta számít kohászati fellegvárnak, amikor Franklin D. Roosevelt elnök a várost jelölte ki a cirkónium- és titánötvözetek kutatási színhelyéül. A Szövetségi Bányászati Hivatal határozata az extrém alkalmazásokhoz is megfelelő könnyűfém rendszerek tervezésének virágzó iparága számára adott lendületet.

3D nyomtatás hatékonyan

3D nyomtatás hatékonyan (Cikk)

Az elmúlt években rohamos fejlődésnek lehettünk tanúi a 3D nyomtatás szinte minden területén. Ezek közül egyértelműen kiemelkedik az asztali készülékek és az FFF/FLM technológia előretörése, mely termoplasztikus műanyagok extrudálásán alapul.

Sugárhajtómű a nyomtatóból

Sugárhajtómű a nyomtatóból (Cikk)

A GE Aviation a Boeinggel együttműködve azon dolgozik, hogy a 3D nyomtatással készült alkatrész beépítésével átalakítson több mint 400 – a világ legnagyobb méretű és legnagyobb teljesítményű hajtóművei közé tartozó – GE90-94B típusú sugárhajtóművet.

Hannoverből indul a forradalom

Hannoverből indul a forradalom (Cikk)

A gyártástechnológia kutatásában, fejlesztésében és előállításában Németország hagyományosan vezető szerepet tölt be. Az április 13-17. között megrendezett Hannoveri Vásár Kutatási és Technológiai szekciója a kutatás és az ipar szoros együttműködésének óriási potenciáljára, valamint a felgyorsított technológiatranszfer előnyeire fókuszál majd.

Tervezz és alkoss 3D-ben!

Tervezz és alkoss 3D-ben! (Cikk)

Mit érdemes 3D-ben kinyomtatni, milyen lehetőségeket rejt magában a 3D nyomtatás? A Design Terminál és a VARINEX Zrt. nemzetközi pályázata, a What-to-print-in-3D ezekre keresi a választ. A legjobb alkotások részt vesznek a 2015-ös Budapest 3D Printing Days-en.

Nyomtass 3D-ben! Kiírták az idei pályázatot

Nyomtass 3D-ben! Kiírták az idei pályázatot (Cikk)

Háromdimenziós nyomtatási technológiával készülő műalkotásokra hirdetett pályázatot a Design Terminál What-to-print-in-3D címmel; a leadási határidő március 30.

Műanyagipari seregszemle

Műanyagipari seregszemle (Cikk)

A műanyag- és gumiipar vezető kiállítására januártól vált lehetővé a kiállítói regisztráció a nyomtatott kiállítói meghívók kiküldésével, és az online regisztrációs űrlap elérhetővé tételével. Az előző, 2013 októberében tartott rendezvényen 3 220 kiállító mutatta be innovációit 218 000 szakmai látogató számára.

A 3D nyomtató (Cikk)

A 3D nyomtató egy olyan eszköz, ami háromdimenziós tárgyakat képes alkotni digitális modellekből. Jelenlegi fő alkalmazásterülete a gyors prototípuskészítés és a hobbi szintű használat, de a technológia fejlődésével az ipari és orvosi alkalmazásra is lehetőség nyílhat. A 3D nyomtató additív gyártási eljárás, vagyis vékony rétegek lerakásával készít tárgyakat szemben a hagyományos megmunkálással, melynek során egy nagyobb nyers darabból választják le a felesleges anyagot és a megmaradó rész lesz a kész termék. Amióta a 3D nyomtatás előtérbe került, az additív gyártás ellentétjeként a hagyományos eljárást szubtraktív gyártásnak is szokták nevezni. A 3D nyomtatás egyike a 21. század forradalmian új technológiáinak, az utóbbi időben rohamosan növekszik az eladott nyomtatók száma és áruk meredeken csökken.

Eljött az idő a közvetlen digitális gyártás kipróbálására? (Cikk)

A 20 éve a gyors prototípusgyártás területén használt additív gyártástechnológia mára tökéletesen kiformálódott gyártási megoldássá vált; ez a „közvetlen digitális gyártás”. A vállalatok egyre gyakrabban alkalmazzák a gyártási folyamatokban, és valamennyi siker azt bizonyítja, hogy életképes alternatíváról van szó. Habár az additív gyártás alapelve ugyanaz, mint a 20 évvel ezelőtti bevezetéskor, a rendeltetése mára teljesen megváltozott: nem prototípus-készítéshez használják, hanem gyártáshoz. Ebből a szempontból tehát a digitális gyártás újdonságnak számít, ami néha megnehezítheti lényegének megértését.

3D Nyomtatás Fórum (Cikk)

A Varinex Zrt. szeretettel várja Önt és kedves kollégáit a „3D Nyomtatás Fórum” című rendezvényre!

Átalakulóban a tömegtermelés? (Cikk)

Már Magyarországon is egyre többen érdeklődnek a 3D nyomtatás iránt, még ha talán a gyakorlatban nem is annyira elterjedt. Idén egy három napos rendezvény, a 3D Printing Days csak ezzel foglalkozott. Interjúnkban Falk Györgyöt, a Varinex Zrt. 3D nyomtatási üzletágának vezetőjét kérdeztük a 3D nyomtatásról. Cégük elsőként kezdett el foglalkozni Magyarországon az ipari 3D nyomtatással és 15 éve segítik az érdeklődőket 3D nyomtatással és egyéb prototípusgyártó technológiákkal.

Bepillantás a SOLIDWORKS 2015 újdonságaiba! (Cikk)

Ősszel jelenik meg a SOLIDWORKS legújabb, 2015-ös verziója, melynek hazai bemutatójára október 9-én kerül sor. A program fejlesztéseit idén is a felhasználók kéréseinek megfelelően alakították ki, hogy a szoftver valóban a terméktervezők és mérnökök mindennapi munkáját könnyítse meg, ezzel is elősegítve a hatékonyabb és gyorsabb tervezést, valamint az egyszerűbb és strukturáltabb munkafolyamatokat.

RS: megfizethető 3D-s nyomtatás (Cikk)

Az RS Components (RS), a világ vezető, magas színvonalú szolgáltatást nyújtó, elektronikai és karbantartási termékekre szakosodott forgalmazója, valamint az Electrocomponents plc (LSE:ECM) kereskedelmi márkája mérföldkő jelentőségű forgalmazói megállapodást írt alá a RepRapPro Ltd vállalattal. A megállapodás megkötése egyben az alacsony költségű RepRapPro Ormerod 3D-s nyomtató bemutatóját is jelenti, hiszen a termék az RS-nél lesz kapható először.

Mindenki a fedélzetre! (Cikk)

Tagadhatatlan, hogy a 3D forradalom társadalmi és gazdasági visszahatásai már érezhetőek. Olyan időket élünk, amikor a termékek élettartama folyamatosan csökken, míg a termékek száma és variációja megállíthatatlanul emelkedik, az emberi munkához nem fogható, precíziós eljárásokkal nyomtató robotok dolgoznak fáradhatatlanul komplex tárgyak előállításán, amelyeket az orvos ír fel.

Nyomtatók forradalma (Cikk)

Különleges eljárásból rövidesen bevett ipar gyakorlattá növi ki magát a 3D (három dimenziós) nyomtatási technológia, elsősorban a gyártástechnológiai alkalmazásoknak köszönhetően - írja az amerikai International Data Corporation (IDC) informatikai és távközlési piackutató vállalat elemzése.

Amikor a méret számít (Cikk)

A közbeszédben ma már gyakorlatilag minden rétegről-rétegre építkező, korábban prototípusgyártó eljárásnak nevezett technológiát 3D nyomtatásnak neveznek. Ez az egyszerűsítés világszerte egyformán terjed, így Európában is 3D nyomtatásnak nevezik, ha például titánporból készítenek el egy állcsontpótlást – szelektív lézer szinterezéssel. A 3D nyomtatás mint téma már komoly érdeklődést vált ki a politikában is, és a tőzsdei befektetők is felfigyeltek a 3D nyomtatásbeli lehetőségek üzleti vonatkozásaira.

Teherbíró prototípus 3D nyomtatással (x) (Cikk)

Érdeklődik a 3D nyomtatás iránt és teherbíró prototípusokra lenne szüksége? Jó hírünk van, az SLS technológia már hazánkban is elérhető a VARINEX Zrt.-nél! Biztosan találunk megoldást elképzeléseire, hiszen 15 éve foglalkozunk a 3D nyomtatás különböző technológiáival.

SLS a 3D nyomtatás egyik fontos variációja (Cikk)

A közbeszédben ma már gyakorlatilag minden rétegről rétegre építkező, korábban prototípusgyártó eljárásnak nevezett technológiát 3D nyomtatásnak neveznek. Ez az egyszerűsítés világszerte egyformán terjed, és például 3D nyomtatásnak nevezik a szelektív lézer szinterezéssel előállított modelleket is.

Alkatrészeket nyomtatnak Magyarországon

Alkatrészeket nyomtatnak Magyarországon (Cikk)

Másfél évtizede nyújt szolgáltatásokat a gyors prototípusgyártás területén a Varinex Zrt., amely az elmúlt években kiépített egy korszerű gyors szerszámgyártási technológiát, ehhez kapcsolódóan különböző fémöntvények prototípusainak, prototípus-szériáinak előállítására is vállalkozik. A gyors prototípusgyártásban a 3 dimenziós nyomtatás során eddig elsősorban az Objet technológiát alkalmazta, ami UV fényre polimerizálódó műanyagot használ alapanyagként. A Varinex Zrt. ezt a szolgáltatást kívánta kiegészíteni a poliamidporos SLS technológiával.

3D nyomtatás másképpen (Cikk)

A közbeszédben ma már gyakorlatilag minden rétegről rétegre építkező, korábban prototípusgyártó eljárásnak nevezett technológiát 3D nyomtatásnak neveznek. Ez az egyszerűsítés világszerte egyformán terjed, és Európában is 3D nyomtatásnak nevezik, ha fémből készítenek el egy állcsontpótlást – szelektív lézer szinterezéssel. A 3D nyomtatás, mint téma már komoly érdeklődést vált ki a politikában is, és a tőzsdei befektetők szintén felfigyeltek a 3D nyomtatásbeli lehetőségek üzleti vonatkozásaira.

A 3D nyomtatás technológiai újdonságai

A 3D nyomtatás technológiai újdonságai (Cikk)

A VARINEX Zrt. ProtoDay rendezvényén mutatja be az Objet legújabb asztali 3D nyomtatóit. A szakmai napon a 3D nyomtatás területén világújdonságnak számító Objet30 Pro berendezést is megismerhetik az érdeklődők.

Keresés
Bejelentkezés / Regisztráció
AUTOMATIZÁLÁS

Az elektromos megfogók elejtik a munkadarabot?

Lehet a vákuum is gazdaságos

Média Partnerek