Fókuszban a gépgyártás és berendezésgyártás címmel idén is megrendezi a nagyszabású, 2 napos IPARTY szakmai konferenciáját a Phoenix Contact!
A CoroMill® Plura HD új minőségei növelik a termelékenységet a szerszám éltartamának és a folyamatbiztonságnak a veszélyeztetése nélkül.
A lemezmegmunkálásban – az állandóan csökkenő darabszámok és egyre komplexebb gyártási folyamatok miatt – egy cég sikere nagyrészt a rugalmasságon múlik. A fémmegmunkálás egyik nemzetközi éllovasának számító AMADA idén 2023. március 7-10. között rendezte meg az immár évtizedes hagyományokkal bíró Solution Day szakmai találkozót Haanban, ahol a résztvevők saját kérdéseikre kaptak naprakész válaszokat.
Erős hazai és nemzetközi versenyben szereplő képzett, sokoldalú csapat a nem túl nagy Magyarország közepén, világszínvonalú szerszámgépparkkal és szokatlanul erős digitális támogatással. Működésüket tényszerű számokból alkotott statisztikákra épülő folyamatfejlesztések és a csapat kohéziójának szüntelen erősítése jellemzi leginkább. Motiváló küzdelem a gazdasággal, szervezeti kultúrával, kommunikációval, és rövid idő alatt elért számos szakmai siker. Ez itt a kecskeméti Cursor CNC története.
A kaliforniai gépgyártó CNC-szerszámgépei és azok kiegészítői jól ismertek kiváló ár-érték arányukról és megbízhatóságukról. A gépek mellé elérhető online támogatási háttér és a nyílt, transzparens jelenlét további előnyöket jelent a gépvásárlás során.
A Dormer Pramet új termékeket és kibővített választékot vezet be, hogy egyszerűsítse a megmunkálási folyamatot, és segítse a gépészeket és a gépkezelőket a legmegfelelőbb forgácsolószerszámokhoz való hozzáférésben az alkalmazások széles körében.
Két hét az innovatív technológiák és a fenntartható gyártás jegyében – ezek voltak az idei DMG MORI nyílt napok! 2023. január 30. – február 11. között összesen 28 kiállított CNC-gép, 14 autonóm gyártási megoldás demonstrálta a folyamatintegráció, az automatizálás, a digitalizálás és a fenntarthatóság holisztikus megoldásait. A pfronteni nyílt napokon külön fókuszterületeknek számítottak az orvosi technológia és a repülőgépipar.
Az emelkedő villamosenergia-árakkal járó energiaválság idején a vállalatoknál is egyre nagyobb szükség van az energiaköltségek csökkentésére. Az ipari üzemekben megkerülhetetlen, hogy a régi, energiazabáló berendezéseket modern gépekre cseréljék. Ezek több szinten is csökkenthetik a költségeket. Jól mutatja ezt az energiahatékony optikai szálas és a CO2-lézerek összehasonlítása.
Sok iparcég vágott neki vegyes érzésekkel a 2023-as évnek. Az energiaárak a vártnál kevésbé emelkedtek, az EU belső piaca pedig a borúlátó előrejelzések ellenére stabilnak bizonyult. Az árnyomás azonban nő, és nehéz időszak várható világgazdaságban. Jánosi Szabolcsot, a Surplex GmbH országmenedzserét a használt gépek piacáról és a legjobb vételi kondíciók elérésének lehetőségeiről kérdeztük.
Tudta, hogy a VARINEX Zrt. volt az első, aki 25 évvel ezelőtt bevezette Magyarországon a 3D nyomtatást? Azóta nap, mint nap alkatrészek százait vagy akár ezreit nyomtatjuk ki saját ipari 3D nyomtató berendezéseinken, illetve – mivel szenvedélyünk az additív gyártás – rengeteg 3D nyomtatót teszteltünk már az évek során. Ezzel a háttérrel és tapasztalattal, szakmai meggyőződésünk alapján kijelenthetjük, hogyha 3D nyomtatásról van szó, mi a legnagyobb múltú, piacvezető amerikai Stratasys gyártóra szavazunk. Termékei teljes skáláját forgalmazzuk Magyarországon, de az F-széria, amelyet a kompozit anyagok nyomtatása tesz teljessé, különösen közel áll a szívünkhöz. Elmondjuk, miért.