A köszörűgép munkaterében alkalmazott lézeres mérési technológia számos előnnyel rendelkezik, beleértve az érintésmentes, mechanikai beállítás nélküli, több átmérő kezelésére is képes mérést.
A szerszámgépek fejlesztésének fő mozgatórugói közé tartoznak a sebesség és a minőség növelése. Más iparágakhoz hasonlóan a szerszámgépgyártók is felismerték, hogy a digitalizáció és az automatizálás egyre nagyobb szerepet játszik e célok elérésében. A digitalizáció segít a virtuális és a fizikai világ összekapcsolásában, ami komoly üzleti értékkel bír, ezért minden vállalatnak és iparágnak ajánlott kivennie belőle a részét.
A CHIRON Csoport Nyílt Napjai az egész iparág számára jelentenek innovációs és kommunikációs platformot. Idén pedig – végre – a rendezvény ismét személyesen fogadhatta a világ minden tájáról érkező szakértő látogatókat. Ennek köszönhetően május 11–13. között mintegy 1 200 látogató láthatta élőben az innovatív megoldásokat Tuttlingen városában, bekapcsolódhatott a műszaki megbeszélésekbe, és rengeteg új ötletet és inspirációt meríthetett a saját gyártási gyakorlatához – „A teljesítmény találkozik a pontossággal” szellemisége jegyében.
Interjúnkban a Smartus Zrt. ügyvezetőjével, Mátyás Jánossal és az Okuma Europe GmbH alelnökével, Max Pieperrel beszélgettünk arról, hogyan szolgálja ki a modern gyártási igényeket az Okuma multifunkciós gépekkel és rugalmas, teljesen automatizálható robotos kiszolgálással.
2022. április 26–29. között a TechMonitornak is lehetősége nyílt ellátogatni az INDEX reichenbachi gyáregységébe. A Nyílt Napok ideje alatt a reflektorfény az innovatív gépi megoldásokra és szolgáltatásokra vetült, amelyek a megmunkálás folyamatláncának egészét felölelik. A gépeken végzett élő bemutatók mellett az automatizálási megoldásokkal és az iXworld platform digitális megoldásainak legújabb fejlesztéseivel is megismerkedhettünk.
Az új Beyond™ Evolution™ profilesztergáló geometria megnöveli a legkeresettebb beszúró és leszúró platform teljesítményét.
Az orvostechnikai termékek – implantátumok, protézisek és fogászati restaurációk – túlnyomórészt biokompatibilis anyagokból készülnek, például nemesacélból, titánból, műanyagból, vagy éppen kerámiából. Ezeknek az anyagoknak a megmunkálása viszont a legmagasabb követelményeket állítja fel a szerszámgépekkel szemben.
A Walter s.r.o. 2022. június 30-án Nyílt Napon várja üzleti partnereit a csehországi Kuřimban. Az érdeklődők a cég gépválasztékában található újdonságokkal ismerkedhetnek meg, üzemlátogatáson vehetnek részt, ezenkívül a kapcsolódó technológiák és anyagok beszállítóival is találkozhatnak.
A koronavírus-járvány legnehezebb időszakai után 2022. május 9–21. között tért vissza a DMG MORI hagyományos pfronteni házi kiállítása. Az olyan bevált termékek mellett, mint a vezető nélküli szállítórendszerek (AGV), a DMG MORI nem kevesebb, mint négy újítást mutatott be a mintegy 4 000 szakmai látogatónak: a Robo2Go MAX-ot, a MATRIS lightot, a PH Cell 2000-et és a PH 50-et.
Hogyan kapcsolódik egymáshoz a szoftverfejlesztés és a gépipar világa? Hogyan ülteti egy asztalhoz egy vállalat a gépész- és villamosmérnököket az IT fejlesztőkkel? Milyen lehetőségeket teremt ez? Milyen hatással vannak erre napjaink digitalizációs trendjei? Ezekre a kérdésekre kerestük a választ interjúnkban, ahol Dr. Várady Péter, a DMG MORI HEITEC Digital Kft. és a HEITEC Hungary Kft. ügyvezetője beszélt az általuk fejlesztett alkalmazásokról, a cég terveiről és a szoftverek és szerszámgépek összefonódásáról is.
Új megjelenésű weboldalunk és eShopunk már elérhető! Befektetünk a csatornáinkba, hogy a forgácsolószerszámok széles választékához könnyen hozzáférhessen, a támogatási információktól a vásárlásig.
Gépek oktatáshoz, hibaelhárításhoz, szerszámkészítéshez és prototípusgyártáshoz: a kézi működtetésű gépek még mindig a modern fémmegmunkáló üzemek szerves részét képezik. Ha a gép motoros asztallal is rendelkezik, a POSITIP 8000 ACTIVE digitális kijelző még az NC-vezérelt működést is lehetővé teszi az egyszerűbb, automatizált fúrási és marási feladatokhoz.
A nagyobb kopásállóságot és hosszabb szerszámélettartamot garantáló új termékek növelik a termelékenységet az öntöttvas és a tömörített grafitos öntöttvas megmunkálásában.
A DMG MORI élőben várja látogatóit hagyományos pfronteni házi kiállításán, 2022. május 9. és 21. között. A DMG MORI az egészség megóvása érdekében meghosszabbította a kiállítási időszakot, hogy csökkentse a napi látogatószámot, és ezáltal több időt hagyjon a személyes találkozókra. Az új, nagyobb bemutatóteremben a jövőorientált és rugalmas automatizálási megoldásoké lesz a főszerep, amelyből 14 darab lesz látható. Az olyan bevált termékek mellett, mint a vezető nélküli szállítórendszerek (AGV), a DMG MORI nem kevesebb, mint négy újítást mutat be: a Robo2Go MAX-ot, a MATRIS lightot, a PH Cell 2000-et és a PH 50-et. Az ehhez hasonló automatizálási megoldások a házi kiállítás után is megtekinthetőek lesznek az állandóan felszerelt bemutatóteremben és más helyszíneken is. A digitalizálás területén a Cell Controller LPS4-en, a digitális ikreken és a TOOLING CAM & Store-on lesz a hangsúly. Két világpremier, az NTX 500 és a DMU/DMC 85 H monoBLOCK bemutatása teszi teljessé az összesen 26 gépet felsorakoztató házon belüli kiállítást. A program állandó eleme a nagyszámú prezentáció, amelyeket élőben és online közvetítenek a DMG MORI Broadcast Studióból.
A kiállításon bemutatott termékek és szolgáltatások pedig, a csapattól megszokott módon, releváns, időszerű ipari problémákra kínálnak megoldást a hazai ipar különböző szereplőinek. A látogatók az abszolút felsőkategóriás Okuma CNC-szerszámgépeken túl, melyek már magukban is megannyi izgalmat és érdekességet rejtenek, megnézhetnek többféle automatizálási megoldást, additív gyártási lehetőséget, forgácsoláshoz köthető informatikai fejlesztést, és a gépek vagy akár a teljes üzem támogatásához tervezett darus és emelőrendszereket is.
A megye és a régió egyik legnagyobb foglalkoztatója a szerteágazó ipari tevékenységet végző Kaposvári Villamossági Gyár (KVGY) Kft., amely több mint 50 éve foglalkozik biztosítók, sorozatkapcsok, villamos készülékek és berendezések tervezésével, fejlesztésével és gyártásával.
Az elmúlt években gyökeres fordulat volt tetten érhető a Haasnál, ami szerencsére nem a gépek ár/érték aránya terén következett be. A korábban kifejezetten visszafogott fejlesztési stratégiát követő kaliforniai gépgyártó manapság már egyre-másra jelenti be a gép- és tartozékválasztékot gazdagító innovációkat. Lássunk egy csokrot ezekből – a teljesség igénye nélkül!
Carsten Liske, a CHIRON csoport ügyvezető igazgatója és Michael Greidenweis, a Greidenweis Maschinenbau GmbH & Co. KG tulajdonosa és ügyvezető igazgatója megalapozták közös jövőjüket. A Greidenweis Maschinenbau 2022 januárjától 100%-ban a CHIRON csoport tagjának számít.
A forgácsolási műveletet egy geometriailag határozott élekből álló marószerszám forgása határozza meg. A szerszámot a forgástengelye körül megforgatva áll elő a forgácsoló főmozgás, amivel a munkadarabról lehet a ráhagyást lemunkálni. Ehhez a szerszámot a forgástengelye mentén merőlegesen vagy szöget bezárva mozgatják az előtolás irányában. Egyéb fémforgácsolási eljárásokkal ellentétben kézzel nem lehet marni, ezért rövid, ám rendkívül sikeres múltra tekint vissza. A XX. században alkalmaztak először villanymotorokat marógépek hajtására, amelyeket az elektronikus vezérlések követtek. Napjainkra a marásra az egyik legsokoldalúbb megmunkálási technológiaként tekintenek. A marógépek választéka ennek megfelelően rendkívül széles.
A koronavírus járvány legnehezebb időszakai után 2022. május 9. és 21. között tér vissza a DMG MORI hagyományos pfronteni házi kiállítása. Az olyan bevált termékek mellett, mint a vezető nélküli szállítórendszerek (AGV), a DMG MORI nem kevesebb, mint négy újítást mutat be: a Robo2Go MAX-ot, a MATRIS light-ot, a PH Cell 2000-et és a PH 50-et. Az ehhez hasonló automatizálási megoldások a házi kiállítás után is megtekinthetők lesznek az állandóan felszerelt bemutatóteremben és más helyszíneken is.