2021. február 2–4. között rendhagyó pfronteni nyílt napokat szervezett a DMG MORI. Az iparág úttörő tendenciái és fejlesztései élő prezentációk, valamint szakértői előadások során mutatkoztak be. Kezdésképp a 2021-es világpremierek mutatkoztak be, az ezt követő napok pedig az automatizációra és a digitalizációra fókuszáltak, így a jövőbiztos gyártás teljes értékláncát sikerült bemutatni. A „Találkozzon Kapcsolattartójával” mottó értelmében a látogatóknak lehetőségük nyílt kapcsolattartóikkal specifikus témák online megvitatására is. A Digitális Bemutatóteremben pedig több mint 25 berendezést és csúcstechnológiás szerszámgépet nézhettünk meg, köztük többet automatizált gyártómegoldással.
A versenyképesség, a termelékenység állandó szorítása a gyártási költségek, az átfutási idő csökkentését, és ezzel párhuzamosan a gyártás rugalmasságának, minőségének, megbízhatóságának állandó növelését feltételezi. Az anyagleválasztás fizikai jellemzői terén már nem lehetséges érdemi előrelépés, de a folyamat minden paraméterét figyelembe véve még jócskán akad lehetőség a forgácsolóüzem hatékonyságának növelésére.
A Mazak új 5 tengelyes függőleges megmunkálóközpontja, a VARIAXIS C-600 – amit a nagy sikernek örvendő VARIAXIS j-600/5X utódjának szántak a tervezők – kedvező áron kínál nagy teljesítményű 5 tengelyes megmunkálást bármely ipari szektornak, legyen az repülőgépipar vagy autóipar.
A gépgyártó cégek és a gyártásban jártas szakemberek állandóan javítják folyamataik hatékonyságát a nagyobb produktivitás érdekében. A modern kihívások megfelelő kézben tartásához csökkenteni kell az átfutási időket, és növelni kell a gépek kihasználtságát, sebességét és flexibilitását. Ezen okoknál fogva a RÖHM kifejlesztette az új DURO-A és DURO-A RC gépi működtetésű tokmányait. Ideális megoldást jelentenek, széles körben alkalmazhatók a különféle megmunkálási feladatoknál, ami számos előnnyel jár a felhasználóknak.
A Yamazaki Mazak bemutatja új, nagy pontosságú szimultán 5-tengelyes függőleges megmunkálóközpontját, a VARIAXIS C-600-at, amely számos iparág számára jelent ideális megoldást, mint például a repülőgépgyártás és gépjárműipar.
2020. augusztus 1. hatállyal a Chiron Group átvette az isérablesi (Svájc/Wallis) központú Mecatis SA vállalatot. Az cég kis méretű, nagy pontosságú megmunkálóközpontok gyártására specializálódott, amelyeket az óra- és ékszeriparban, orvostechnológiai eszközök gyártására, valamint a finommechanika területén alkalmaznak.
Ismerje meg legújabb 5 tengelyes és automatizálási megoldásokat. Termelő gépes környezetben - testközelből. Az előadások és bemutatók után a szervezők ebédről és italról gondoskodnak.
Folyamatosan növekednek a pontossági követelmények és az alkatrészek komplexitása, így Magyarországon is feltartóztathatatlannak tűnik az öttengelyes technológia térhódítása. A hagyományos gépekkel egyre nehezebben valósítható meg egyidejűleg a rugalmasság és a költséghatékonyság. A dekonjunkturális szakasz egyre fokozódó versenyében a megrendelésekről is dönthet az öttengelyes technológiában való jártasság.
A 2019-es EMO szakkiállításon megismert megmunkálóközpontot ChipBossTM szoftverrel és a termelékenységet növelő, oda-vissza történő kétirányú esztergálást lehető tevő szoftverrel is felszerelték.
A Nagy-Britanniában kifejlesztett és kifejezetten az európai piacra szánt CV5-500 kiemelkedően kedvezményes áron kerül piacra, így ideális választás beszállítók, start-upok és bérmegmunkálást végző cégek számára.
A 2020. február 19-21. között tartott rendezvényen a fémmegmunkáló vállalkozások mellett a felsőoktatási intézmények hallgatói is szép számmal képviseltették magukat. Az ügyfelekkel folytatott tárgyalások során kiderült, hogy a beruházási szándék továbbra is erős a magyar beszállítói körökben, csak a kedvező piaci impulzusokra várnak a gépvásárlások elindításához.
Az idei hannoveri fémipari világkiállításon három új fejlesztést mutatott be a CHIRON és a STAMA. A CHIRON FZ/DZ 25 megmunkálóközpontot nagy alkatrészek hatékony megmunkálására, a STAMA MT 733 one plust pedig 6 oldalú esztergálásra és marásra fejlesztették ki. A standon megtalálható volt az innovatív VariocellPallet automatizálási megoldással felszerelt CHIRON FZ 16 S five axis megmunkálóközpont is.
Ha körbetekintünk a gépiparban – azon belül is a fémmegmunkáló gépek piacán –, számtalan gépgyártót találhatunk, akik egyfelől újdonságokkal, másfelől a régi jól bevált technológiák bemutatásával próbálják magukhoz csábítani az alkatrészgyártó cégeket. Világszerte több ezer márkájú CNC-megmunkálóközpont létezik, azonban csak pár nagy név van, amit mindenki ismer.
A hazai forgácsolástechnikai cégeket idén egyidejűleg két hatás érinti negatívan: a kapacitásbővítő pályázatok hiánya, illetve az autóipari beruházások lassulása. A szűkülő piac valószínűleg árversenyt okoz majd a beszállítók körében. Az „ingyenpénz” hiánya a beszerzési tudatosságot erősíti. A beszerzéseket pedig nem kell feltétlenül elhalasztani, csak körül kell nézni a piacon, hogy az igényeinknek megfelelő berendezés hol érhető el kedvezőbb áron.
A CHIRON a hannoveri EMO szakkiállításon mutatta be új, 25-ös sorozatát. A vásár látogatói egy interaktív bemutatóteremben tekinthették meg működés közben a dupla orsós DZ 25 P 5 tengelyes szerszámgép lenyűgöző képességeit. A sorozat új mércét állít az autó- és repülőiparban alkalmazott összetett, nagy munkadarabok és komponensek magas igényű megmunkálási folyamataiban.
2019. október 9-én és 10-én tartotta hagyományos szakmai Nyílt Napjait az M+E Szerszámgép Kereskedelmi Kft. Az elméletet a gyakorlattal ötvöző előadások és élő bejelentkezések a költséghatékony, termelékeny és kiváló munkakörnyezetet biztosító fémmegmunkálási eljárásokat helyezték a fókuszba.
2019. október 3-án és negyedikén immár második házi kiállítását tartotta Győrben a hazai Haas-képviselet. Az új helyszínen kívül a hannoveri EMO szakkiállításon is bemutatott CM-1 Compact Mill megmunkálóközpont Magyarországra hozatala, valamint az átfogó társkiállítói kínálat is növelték a rendezvény vonzerejét, így a bemutatóterem olykor szinte zsúfolásig megtelt az ország minden részéről érkezett fémmegmunkáló szakemberekkel.
Az összetett geometriájú repülőgép-alkatrészek, például a lapátok, a turbinakerekek és a járókerekek megmunkálásához kivételesen gyors, pontos és rendkívül dinamikus megmunkálóközpontra van szükség. A motorok és turbinák építésében használt különleges alkatrészek gyártási műveletei nem végezhetők el 5 tengelyes megmunkálás nélkül. Az öttengelyes megmunkálási eljárás tehát egyre megkerülhetetlenebb nemcsak a légiiparban, hanem jóformán minden iparágban. Az egyidejűleg 5 tengelyen vezérelt, kivételesen dinamikus marógépek egyszerűen nélkülözhetetlenek a repülőgép-hajtóművek gyártásában. A pontosság, gyorsulásváltozás (Jerk), valamint a gyorsulás mind alapvető tényezők a légiipari alkatrészek költséghatékony legyártásához.
Ez a tizenkettő távolról sem hasonlít majd tucatmunkára. A kaliforniai Haas szerszámgépgyártó standjára kilátogatók 12 korszerű szerszámgépet figyelhetnek majd meg működés közben a 2019. szeptember 16–21. között rendezendő EMO Hannover szakkiállítás 27. csarnokának E60. standján. A kiállítási portfólió részét képezik majd a cég automatizálási és digitalizálási megoldásai is.
A HURCO egy új gépsorozattal jött ki a piacra. Első modellként a BX 40 i háromtengelyes gépsorozatot mutatták be 2019. május 21–24. között Stuttgartban, a Moulding Expón. A komplett sorozat pillanatnyilag három portál- és vízszintes megmunkálóközpont modellből áll: BX40 i, BX 50 i, BX 60 i.
A Lymco márka így ma majdnem minden jelentősebb iparágban megtalálható (autógyártás, repülőipar, energiaipar, vasúti gépek, berendezések gyártása, építőipar), ahol a különféle CNC-megmunkálóközpontjai, CNC portál és CNC karusszel esztergái az ügyfelek üzleti sikereinek alapjaiként kerülhetnek alkalmazásra.
A testreszabás, a digitalizálás és az elektromobilitás komoly kihívásokat támaszt a fémmegmunkálás irányába – az autóipari tömegtermelésben éppúgy, mint az egyedi és kisszériás gyártásban, például a szerszámgyártásban. A jelenlegi és jövőbeni vevői igények kielégítéséhez a CHIRON Group új CHIRON és STAMA gépsorozatot fejlesztett ki a nagy pontosságú, dinamikus forgácsoláshoz.
Az Y tengely mentén forgóasztallal szerelt 5 tengelyes dupla oszlopos Hurco BX40Ui megmunkálóközpont a teljesítmény és a rugalmasság tökéletes kombinációja.
A Sodick a világ egyik vezető szikraforgácsológép-gyártója, de kevesen tudják, hogy a japán gyár portfóliója ennél jóval szélesebb.
Cégünk, az AMT GEO-ART Kft., bár nevében új a szerszámgépiparban, de munkatársainak több évtizedes szakmai tapasztalata és országos ismertsége biztosíték a cég által kínált szolgáltatások és szerszámgépek minőségére.
A teljesség igénye nélkül: a Brother két modellel is előrukkolt a tavalyi JIMTOF-on, a Hartford pedig az idei TIMTOS-on mutatta be legújabb gépét, ezenkívül hamarosan érkezik az új vezérlős Mitsubishi tömbszikraforgácsoló is. Így évről évre érdemes kilátogatni ezekre a kiállításokra és természetesen az M+E standra is, ahol a kiállított 8 szerszámgép között igazi újdonságokat és érdekességeket is találhatnak az érdeklődők.
A Magyarországon a Smartus Zrt. által képviselt Okuma új GENOS M460V-5AX 5 tengelyes megmunkálóközpontja egy belépő szintű gép áráért biztosítja a legmagasabb megmunkálási minőséget. A széles körű hardver- és szoftveres megoldásokkal felvértezett gép a legmagasabb igényeket is kielégíti a precizitás és a termelékenység terén.
Az új CHIRON FZ 16 S five axis öttengelyes megmunkálóközpontot a szerszám- és formagyártás követelményeire fókuszálva fejlesztették ki. A gép a precíz 5 tengelyes megmunkálást magas termikus stabilitással ötvözi, ami kiváló felületi minőség és méretpontosság elérését teszi lehetővé.
Egyre aktívabb szerepet tölt be a Haas a hazai és nemzetközi ipari vérkeringésben. Az elmúlt két évben egymást érték az amerikai szerszámgépgyártó által szervezett magyarországi és külföldi Nyílt Napok és egyéb szakmai rendezvények. A gépbeszerzés előtt álló fémmegmunkáló vállalkozásoknak a májusi Mach-Tech kiállítás újabb kiváló lehetőséget ad arra, hogy megismerkedjenek a legújabb fejlesztésekkel. Ne döntsenek látatlanul!
2019. február 21-én nagyszabású Nyílt Nap keretén belül kerültek bemutatásra a Haas újdonságai a kaliforniai szerszámgépgyártó belgiumi európai központjában, ahová Magyarországról is érkeztek érdeklődők.
A Mazak rendkívül sokoldalú függőleges mozgóoszlopos megmunkálóközpontja, aVTC-800/30SR 5-tengelyes kontúrozásra is alkalmas, így akár repüléstechnikai vagy más, általános beszállítói megmunkáláshoz is ideális választás.
Augusztus végén a Japán Management Szövetség Good Factory – Jó gyár – díjjal ismerte el a hazai piacon a Smartus Zrt. által képviselt japán Okuma Dream Site 2 nevű CNC-szerszámgépgyártó üzemét.
2018. október 10-én és 11-én tartotta hagyományos szakmai Nyílt Napjait az M+E Szerszámgép Kereskedelmi Kft. A nagyszámú érdeklődő a szakmai kiállítások mellett a cég által forgalmazott márkák nemzetközi képviselőivel is találkozhatott.
Október 17-én és 18-án tartotta hagyományos Nyílt Napjait a Galika Szerszámgépek Kft. A kötött program nélkül tartott rendezvényre mindkét napon folyamatosan érkezhettek a látogatók, aminek köszönhetően minden érdeklődő kényelmesen szemügyre vehette a számára érdekes gyártóberendezéseket. A Nyílt Napokon a cég alaptevékenységét adó forgácsolótechnológiák mellett lézer- és méréstechnikai fejlesztések is bemutatásra kerültek.
A nagy sikerű júniusi ausztriai Házi Kiállítás után idehaza is Házi Kiállítást rendezett a Haas 2018. október 4-5 között. A Magyarországot gyakorlatilag teljes mértékben kiszolgáló győri telephelyen csúcsmodern fémmegmunkálási megoldásokat tekinthetett meg a nagyszámú érdeklődő a kétnapos rendezvény ideje alatt.
A CNC-esztergaközpontok, függőleges és vízszintes megmunkálóközpontok, multifunkcionális gépek és lézervágó berendezések gyártójaként ismert Mazak széles keresztmetszetet mutatott a stuttgarti AMB szakkiállításon a különböző megmunkálási eljárásokból. Az összesen 11 kiállított és megmunkálás közben is megfigyelhető gép közül négyet innovatív automatizálási megoldásokkal is felszereltek.
A Stama által újonnan kifejlesztett MT 733 moduláris koncepció a jövő automatizált, rugalmas és rendkívül termelékeny maró-esztergaközpontjainak iskolapéldája lett a nagy fúrás- és marásigényű komplett megmunkálás területén. A gépszerkezet fontos területeinek teljes átgombolása új innovatív koncepciót eredményezett.
Május 29-én és 30-án tartotta közös Technológiai Napjait Ascherslebenben a Schunk GmbH és a Schiess GmbH. A rendezvényre több mint 40 érdeklődő látogatott el. A rendezvény a beállítási idő optimalizálásával elérhető költségcsökkentésre fókuszált.
Három világpremierrel és kiterjesztett szoftvercsomagokkal várja a látogatókat a CHIRON-csoport a 2018-as AMB kiállításon a 10. csarnok A51. standján. A szakvásár ideje alatt a cégcsoport átfogó élő megmunkálási bemutatókkal és automatizálási megoldásokkal demonstrálja majd a kulcsrakész rendszerek fejlesztésében elért eredményeit.
Az autóipari ellátási lánc nagy követelményeket támaszt a beszállítókkal szemben. Ebben a cikkben áttekintjük a beszállítók számára jelentkező megmunkálási feladatokat, és megoldásokat kínálunk ezek elvégzésére.
2018. június 12-13. között rendezte meg a Haas Automation a magyar és osztrák ügyfeleknek szóló Házi Kiállítást, amire a TechMonitor is meghívást kapott. A csúcsmodern automatizálási megoldásokat is felsorakoztató rendezvényen több gép is gazdára talált. Helyszíni beszámolónkat olvashatják.
Az ezredik gép leszállítása újabb mérföldkövet jelentett a CMS GmbH számára. Az ügyfél számára ez már – a modernizációt is beleértve – az ötödik retrofit megrendelést jelentette. Jó oka van megbízni a gépek újjávarázsolásában: a CMS műhelyében töltött „feltöltődés” után a gépek hatékonysága 20%-kal nagyobbnak bizonyult még a vadonatúj állapotnál is.
A Yamazaki Mazak legújabb vízszintes megmunkálási megoldása, a HCN-5000 a nagy kapacitású MPP500 automatizálási rendszerrel van felszerelve, amelyet kifejezetten az emberi beavatkozást nem igénylő működésre, illetve páratlan termelékenységre és megmunkálóképességre terveztek.
A világszerte növekvő átlagéletkor rendkívül nagy növekedést eredményez az orvosi eszközök piacán, ez pedig mind a minőség, mind a határidők tekintetében komoly elvárásokat támaszt az iparág beszállítóival szemben. Ebben a cikkben áttekintjük a főbb megmunkálási feladatokat, és megoldásokat kínálunk ezek elvégzésére.
A 2017. évi májusi Mach-Tech szakkiállításon mutatkozott be egy eddig ismeretlen márka a hazai piacon. Hihetetlenül kedvező árával és két év teljes körű magyar garanciájával hívta fel a figyelmet szerszámgépeire, valamint oktatási célra kifejlesztett CNC-vezérlő paneljeire (eszterga-, illetve marópanelek), melyek segítségével diákok és felnőtt munkavállalók egyaránt elsajátíthatják a programozást.
A magyar határtól mintegy 10 kilométerre található parndorfi Technológiai Központjában tartotta idei első Lunch & Learn rendezvényét az Okuma. Az idehaza a Smartus Zrt. által képviselt japán gépgyártó a március 22-ei eseményen az intelligens gyártás és a folyamatoptimalizálás támogatásához nyújtott megoldásairól tartott előadásokat gépi környezetben bemutatott szimulációk kíséretében.
Márciusban újabb különlegességgel bővítette parndorfi Technológiai Központjában kiállított szerszámgépparkját az Okuma. Az idehaza a Smartus Zrt. által képviselt Okuma nagysebességű kétoszlopos MCR-A5CII portálgépe a nagyméretű munkadarabok hatékony ötoldalú megmunkálást teszi lehetővé. A központban általános, valamint süllyeszték- és öntőforma tesztmegmunkálás élő bemutatásával várják az ügyfeleket.
A Yamazaki Mazak két új függőleges megmunkáló központot mutatott be az európai piacon, kifejezetten a bérmunkával foglalkozó alkatrészgyártókat megcélozva.
A CNC megmunkálóközpontokat és esztergákat gyártó HURCO új WinMax vezérlőjét a sebesség maximalizálásának és az intuitív, párbeszédes programozásnak a figyelembevételével fejlesztették ki. Működési módja rendkívül rövid betanulási idő mellett sajátítható el. A Max5 generációt a sokszínűség, a széles körű funkcionalitás és a felhasználóbarát működés jellemzi.
1544-ben egy portugál hajó haladt el a Távol-Kelet egyik szigete mellett. Tajvan ekkor kapta az Ilha Formosa – szép sziget – nevet. A második világháborút követő évtizedekben a függetlenség, a japán technológiai befolyás és a roppant méretű kínai piac közelsége Tajvant a gazdasági és ipari középhatalmak sorába emelte. Az elmúlt években a szép szigetről egyre több szerszámgép is Európa felé vette útját.
A szuper többfunkciós LASER EX széria két új gépe, valamint az okosgyárak számára kifejlesztett Connect Plan voltak az Okuma-stand idei legnagyobb látványosságai, de a japán gépgyártó az új szerszámgépek és automatizálási technológiák bemutatásáról sem feledkezett meg. A kiállítás hat napja alatt több mint 4 000 érdeklődő kereste fel a japán gépgyártó standját.
A HF sorozatú új öttengelyes megmunkálóközpontok kialakításuknál fogva jelentősen csökkentik a mellékmozgások időtartamát, mely nagy dinamikával és a vízszintes orsóelrendezéssel kombinálva jelentősen redukálja a megmunkálás idejét.
A C 650 megmunkálóközpont révén a gyártónak sikerült feljebb tornásznia a Performance Line sorozat teljesítményét, és immár három gépmodell áll rendelkezésre a gazdaságos 3 és 5 tengelyes megmunkáláshoz. A Performance Line a C 12, C 22, C 32, C 42, C 52 és C 62 modellekből álló High Performance Line alá pozicionált, bár teljesítmény tekintetében alig marad el az utóbbitól. A különbségek inkább a kiegészítők sokféleségéből, az árból és természetesen az elnevezésekből adódnak.
Az idei EMO Hannover kiállítás alkalmával a HURCO többek között azt is bemutatta, hogy a szerszámgép és a munkadarab mozgatását végző robot együttműködésével nagyobb termelékenység érhető el.
Az idei EMO szakkiállításon a HURCO a CNC-megmunkálási megoldások átfogó kínálatát mutatja be. A látogatók a 3, 4 és 5 tengelyes megmunkálóközpontok olyan fejlesztéseivel találkozhatnak majd, amelyek folyamatos javulást eredményeznek a termelés áteresztőképességében.
Míg a legtöbb nagy munkaterű Gantry megmunkálóközpont hajtásrendszere a klasszikus fogasléces vagy golyósorsós hajtás, addig a FOOKE a nehéz gépek kategóriájában a lineáris motor hajtású ENDURA® 7000LINEAR gépet kínálja.
A Haas Automation Europe ígérete szerint számos termékfejlesztéssel találkozhatunk majd az elkövetkező hónapokban, amelyek mindegyike arra szolgál, hogy a műhelyek a magas színvonalú, fejlett megmunkálási megoldásokat még költséghatékonyabb módon érjék el.
Újabb két megmunkálóközponttal gazdagodott a GO98 Bt. kínálata, ami a formagyártás és a gépjárműipar gyártó cégei mellett az üveg-, a kerámia-, illetve az orvosi ipar szereplői számára is új megmunkálási lehetőséget teremtett.
A Hermle RS 05 robotrendszere a C 12, C 22 és C 32 megmunkálóközpontokhoz adaptálható, és a gépek munkadarabokkal vagy palettákkal történő ellátására szolgál. Az RS 05 robotrendszer használatával jelentősen javítható a gépek ciklusideje, különösen az orvosi technológia, a precíziós megmunkálás és az elektródagyártás terén.
A DMG MORI évek óta növekvő ágazata, az autógyártás jelentős szerkezeti változáson megy át. Az egyre többféle modell és típusváltozat, ugyanakkor az egyre rövidebb termékélettartamok, a széleskörű modularizálás és blokk-szemléletű gyártás, az új technológiák alkalmazási kényszere, valamint a rendkívüli költségnyomás, és a fejlődő országok egyre növekvő termelése összességében erős, újító szellemű és rugalmas beszállítókat követel meg, akik ilyen körülmények között is talpon tudnak maradni. A szerszámgépek és teljes gyártórendszerek globális gyártójaként a DMG MORI megfelel ezeknek a kihívásoknak széleskörű értékesítő és szervizhálózatával, valamint a beszállító üzemek rugalmas csoportjával az összes kulcsfontosságú értékesítési piacon. Ennek köszönhetően az autógyárak és beszállító iparáguk nélkülözhetetlen partnere maradt.
A 2012-ben kifejlesztett C400 mellé új, C250 típusjelzésű szerszámgépet mutatott be a Hermle, amellyel így gyakorlatilag új megmunkálóközpont-sorozat jött létre. A két számjegyű (C12, C22, C32, C42, C52 és C62) modellek alá pozicionált szerszámgépek minőségükben semmiben sem maradnak el a jól ismert gépsorozattól. A két szerszámgépcsalád között a lényegi különbség a választható felszereltségből, az árból és természetesen a névből adódik.
A PRIMINER Machine Tools már 15 éve van jelen a szerszámgépgyártásban, elsősorban a CNC-megmunkálóközpontok terén. A gépek gyártása három országban, Kínában, Oroszországban és Indonéziában történik, míg a cég képviseleti és fejlesztőirodája Németországban és Tajvanon található. Ily módon tudják tartani a lépést a technológia folyamatos változásában és a neves alkatrészgyártók termékeinek felhasználásában.
A fémmegmunkálás nemzetközi seregszemléjére időzítette a HURCO a gyors prototípusgyártás és az additív megmunkálás terén kifejlesztett újdonságának, a 3D nyomtatófejjel felszerelt megmunkálóközpontnak a bemutatását. A megoldással először vált lehetővé 3D modellek CNC-megmunkálóközponton történő programozása és kinyomtatása.
Cégünk a CNC portálgépek ajánlatadásánál messzemenően igyekszik figyelembe venni a megrendelő géppel szembeni elvárásait és a megmunkálni kívánt alkatrészek támasztotta technológiai igényeket. Ezért nem egy portálcsaládból kínálunk gépet, hanem az ezen igényeknek legjobban megfelelő típust javasoljuk: kínálatunkban az AXA Maschinenbau GmbH, a Sigma Ltd., a Lywentech Ltd., a Starvision Ltd., a Fourstar Ltd. portáljai, valamint a Vision Wide Ltd. gépei szerepelnek, melyeket az alábbi rövid áttekintésben ismertetünk.
Cégünk a CNC portálgépek ajánlatadásánál messzemenően igyekszik figyelembe venni a megrendelő géppel szembeni elvárásait és a megmunkálni kívánt alkatrészek támasztotta technológiai igényeket. Ezért nem egy portálcsaládból kínálunk gépet, hanem az ezen igényeknek legjobban megfelelő típust javasoljuk: kínálatunkban az AXA Maschinenbau GmbH, a Sigma Ltd., a Lywentech Ltd., a Starvision Ltd., a Fourstar Ltd. portáljai, valamint a Vision Wide Ltd. gépei szerepelnek, melyeket az alábbi rövid áttekintésben ismertetünk.
A fémmegmunkálás egyik legnagyobb szakkiállítása a DMG MORI számára is hagyományos időpont arra, hogy a leginnovatívabb technológiák átfogó keresztmetszetét mutassa be a világ minden tájáról Stuttgartba látogató érdeklődőknek. A marás, az esztergálás és a modern technológiák területén több mint 2 000 m²-en bemutatott mintegy 30 kiállítási látnivaló a szerszámgépipar jövőjébe vezeti majd el a látogatókat. az újdonságok közé tartozik majd többek között a harmadik generációs DMU 50, valamint a Robo2Go automatizálási megoldás, amely számos gép esetében alkalmazható bármiféle robotikai ismeret nélkül.
A fémmegmunkálás egyik legnagyobb szakkiállítása a DMG MORI számára is hagyományos időpont arra, hogy a leginnovatívabb technológiák átfogó keresztmetszetét mutassa be a világ minden tájáról Stuttgartba látogató érdeklődőknek. A marás, az esztergálás és a modern technológiák területén több mint 2 000 m²-en bemutatott mintegy 30 kiállítási látnivaló a szerszámgépipar jövőjébe vezeti majd el a látogatókat. az újdonságok közé tartozik majd többek között a harmadik generációs DMU 50, valamint a Robo2Go automatizálási megoldás, amely számos gép esetében alkalmazható bármiféle robotikai ismeret nélkül.
A Mazak új, magyarországi Technológiai Központjában a két legújabb, nagy teljesítményű horizontális megmunkálóközpont is megtekinthető.
A világszerte ismert szerszámgépgyár-hálózat megalapítója, Sadakichi Yamazaki 1919-ben álmodta meg első üzemét, mely akkoriban gyékényszövő gépeket állított elő, és ugyanebben az évben meg is kezdte működését Japánban, Nagojában.
A Lywentech Machinery Company 1993 óta kínálja CNC-vezérlésű szerszámgépeit Lymco® márkanév alatt. A szerszámgépgyártásban jelentős tapasztalatokat szerzett cég átfogó termékcsaláddal áll meglévő és jövőbeni partnerei rendelkezésére. Kiterjedt nemzetközi kapcsolatainak, partnerhálózatának köszönhetően gyorsan képes válaszolni a változó piaci igényekre, és akár a legösszetettebb alkalmazásra is képes megfelelő megoldást biztosítani. Megbízható szervizháttér gondoskodik a gépek karbantartásáról, azok hosszú élettartamát, folyamatos működését biztosítva.
A CNC, azaz számítógéppel vezérelt technológiában a gyártási lépéseket vezérlőrendszer irányítja és felügyeli. A berendezés működtetéséhez használt összes információ numerikus formátumban a gép rendelkezésére áll. A számítógép folyamatosan összehasonlítja az adatokat és szükség esetén kiigazítja a gyártási folyamatot.
Vajon meg tudja erősíteni a WFL Millturn Technologies technológiai vezető státuszát? A linzi székhelyű cég az M80-G Millturn esztergáló-fúró-maróközpontjához kapcsolódó újításokat mutatott be Düsseldorfban.
Élénk érdeklődést keltett a CHIRON a legutóbbi szakvásáron az első horizontális megmunkáló-központjával. A gépgyártó összességében nagyon elégedett: a közvetlenül a standon létrejött gépeladások mellett az érdeklődőkkel folytatott ígéretes tárgyalásokról és kilátásokban gazdag vásár utáni üzletről számolt be.
A csepeli szerszámgépgyár, az Excel-Csepel Kft. már több éve szériában gyártott ferdeágyas esztergagépének legújabb változata egy közös fejlesztés eredménye. A Bosch Rexroth CNC-vezérlőjével, szervohajtásaival és legújabb Sytronix hidraulikus tápegységével ellátott gép a két cég első közös projektje. A fejlesztés célja a mai kor követelményeinek leginkább megfelelő, korszerű, energiatakarékos hajtás- és vezérlésrendszerű szerszámgép megvalósítása volt.
Az idei év EMO-eseményén a HELLER által előtérbe helyezett témák a legnagyobb anyagleválasztási sebesség, a maximális megbízhatóság és a minimálisra csökkentett darab-darab-részegység költség voltak. Hannoverben minden eddiginél több gép világította meg a valós gyakorlathoz kapcsolódást, és prezentálta a „HELLER-féle” produktivitást a folyamat elejétől a végéig.
Egy CNC szerszámgép megvásárlásához általában nincs szükség acélos idegekre. Azon kis és közepes méretű megmunkálóműhelyek esetében azonban, ahol nagy termelékenységű, öttengelyes megmunkálásra van szükség, ez nem mondható el. A magas beszerzési költség és az összetettség korábban elrettenthette a nem eléggé edzett idegekkel rendelkező műhelytulajdonosokat – mostanáig!
A pozitív visszhang előjelei már az első két-három nap után érezhetőek voltak, hiszen a Mazak-stand folyamatosan tele volt látogatókkal. A kiállítás a Mazak magyarországi képviseletének is egyértelmű sikert hozott: hazánkból rekordszámú érdeklődő látogatta meg a céget.
A német-japán szerszámgépgyártó páros, a DMG MORI SEIKI nem keltett csalódást az idén szeptember 16. és 21. között Hannoverben megrendezett EMO szakvásáron sem. A vállalat nemes egyszerűséggel egy teljes pavilont „foglalt el”, de nem kifejezetten erőfitogtatásnak szánták ezt a jelenlétet – egyszerűen csak ekkora térre volt szükség, hogy bemutassák kínálatukat, amelyből 95 gépet és berendezést hoztak el a vásárra, köztük 18 világpremiert.
Hét modell képezi a CHIRON új „baseline” termékvonal programját, amellyel a német szerszámgépgyártó vevői számára a precíziós megmunkálóközpontok bevált technikájába való kedvező költségű belépés lehetőségét nyitja meg.
A légijármű-gyártásban és a légi közlekedésben rendkívüli a minőség iránti igény. Mindez nem csoda, hiszen az utasbiztonság a legfontosabb tényező, amikor egy repülőgép a felhők fölé emelkedik. A részegységek megfelelősége és pontos illeszkedése alapvető szabály. Amikor a repülőgépet összeszerelik, minden alkatrésznek pontosan kell egymáshoz illeszkednie, mint egy puzzle-nak, és ez egyáltalán nem könnyű feladat. A következő történet egy olyan vállalat eredményeit mutatja be, amelynél a HEIDENHAIN vezérlői segítettek az iparág magas minőségi követelményeinek elérésében úgy, hogy a munkadarabok megmunkálása állandó minőségű, egyben gazdaságos lehessen.
„Bezzeg régen, amikor még volt magyar szerszámgépgyártás” – ugye ismerős az iparban gyakran elhangzó nosztalgikus panasz? A rossz hír az, hogy ezen még sokáig kesereghetünk, mert a világ nagyot változott azóta, a jó hír pedig az, hogy ez még sincs így egészen. Mi sem bizonyítja ezt jobban, mint a székesfehérvári Cad-Cam Solutions Kft. csapatának saját fejlesztésű megmunkálóközpontja, amelyre felfigyeltek az iparban.
A monoBLOCK univerzális megmunkálóközpontok mindig is egyet jelentettek a kompromisszumok nélküli teljesítménnyel, precizitással és hatékonysággal minden alkalmazás esetében. A széria moduláris kialakítása számos gépi konfigurációt tesz lehetővé, az 5-tengelyes szimultán megmunkálástól az automatizált gyártáson vagy a palettaváltókon át az integrált maró-esztergáló műveletekig.
Idén 300 négyzetméteres standdal jelent meg a Mazak a Mach-Tech kiállításon. Az ott tapasztalt érdeklődés is megerősítette a trendet: a Mazak-gépek iránt folyamatosan nő a kereslet.
Egy újítás objektív értékelése általában a korábbi modellekkel, vagy legjobb esetben egy azonos kategóriába sorolható vetélytárs termékkel való összehasonlításban merül ki. Azonban az új, univerzális és nagy precizitású DIXI 210 P modellek esetében ez a módszer nem állja meg helyét.