Az FT-150 FIBER gép számos, jellemzően az agráripari területeken, gépjárműiparban, építőiparban és bútorgyártásban alkalmazott anyag vágására alkalmas, beleértve a szénacélt, rozsdamentes acélt, rezet, vasat és alumíniumot.
A csongrádi székhelyű Plasma-Tech System Kft. egyedi lézerberendezések és célgépek gyártásával foglalkozik, nagy hagnsúlyt fektetve az automatizációs és robottechnikai megoldásokra. Teljes mértékben saját fejlesztésű fiber lézervágó berendezésük, a PTL 4001 rendkívül egyedülálló a maga nemében. Az egészében Magyarországon fejlesztett és gyártott berendezés sikerét a kiváló ár/érték arány, a közvetlen magyarországi szerviz, a berendezéssel nyújtott háttértámogatás, illetve a Beckhoff korszerű NC-technológiája és AX5000-es hajtásrendszere jelentik. A fejlesztésről és a két cég kapcsolatáról kérdeztük Imrei Jánost, a Plasma-Tech Systems Kft. szervizvezetőjét és Jamriska Pétert, a Beckhoff Automation Kft. applikációs mérnökét.
Szeptember 4-én mutatták be a Bodor Laser ultranagy, 40 kW-os teljesítményű fiber lézervágógépét, amivel új világrekord született a fémlemezek lézeres vágástechnikájában. Az esemény arra is jó alkalmat szolgáltatott, hogy Billy Xin, a Bodor Laser kelet-európai regionális értékesítési vezetője a lézeres vágás trendjeiről beszéljen a TechMonitor olvasóinak.
Hegesztéstechnikai specialistává válna rövid idő alatt, kevés beruházással? A csúcsmodern robotizált hegesztősorokon alkalmazott technológia már a mobil, kézi hegesztőkészülékekben is elérhető!
A golyósorsós hajtással gyakran találkozhatnunk az alacsony fordulatszámú, rövid lökethosszú CNC-szerszámgépek esetén, míg a fogasléces hajtással magasabb fordulatszám és nagyobb lökethossz érhető el. A lineáris motorokkal a nagy sebességű, intenzív gyorsulásnak kitett, különleges felépítésű CNC-szerszámgépek esetén találkozhatunk. Emellett a jelenleg általánosan elterjedt fogaslécek egyenes fogazású és ferde fogazású lécekre oszthatók.
A FOBA legújabb innovációja már nemcsak a szakkiállításokon tekinthető meg: az alig több mint 20 centiméter hosszú és körülbelül 630 gramm súlyú Titus™ vektorpásztázó lézerfej idén vált elérhetővé a FOBA lézerrendszerek hazai kizárólagos képviseletét ellátó AMSY Jelöléstechnika Kft. kínálatában.
5-10 évvel ezelőtt, a fiber lézervágók rohamos terjedésekor az volt az általános vélemény, hogy a CO₂-lézervágási technika véglegesen kiszorul, teljesen átveszik a helyét a fiber lézervágó gépek. A legtöbb cég abba is hagyta a CO₂-lézervágók gyártását.
Miközben az általános gazdasági bizonytalanság a cégek többségét költségeik drasztikus lefaragására készteti, vannak olyan vállalatok akik egészen más utat választanak és a nehézségeket próbálják előnyükre fordítani. Jó példa erre a HSG lézerberendezéseit forgalmazó Signdepot Europe Kft. sikere, akik a járvány időszakában is képesek voltak a fejlődésre. Az elért eredményekről és az idei tervekről kérdeztük Szabó Zsombort, a cég ügyvezető igazgatóját.
A lézergépek felhasználóit napjainkban leginkább a hatásfok növelésének és a költségek csökkentésének a kérdése foglalkoztatja. Ennek megfelelően a lézerforrásra irányuló fejlesztések a megmunkálási hatásfok növelését helyezték előtérbe: a vékony lemezek vágási sebessége már a teljesítőképesség határait súrolja, a vastagabb lemezek vágása tekintetében pedig folyamatosan újabb technológiai áttörésekkel találkozhatunk.
A tavaly decemberben kitört, majd szinte hetek alatt egész iparágak működését ellehetetlenítő világjárvány már most jól látható tanulságokkal szolgált. Ezek egyike, hogy az innováció, a folyamatos kutatás-fejlesztés eredményei a legkritikusabb gazdasági helyzetben is a túlélés zálogát jelenthetik. Jó példa erre a HSG lézerberendezéseit forgalmazó Signdepot Europe Kft. sikere, akik a járvány időszakában is képesek voltak a fejlődésre. Az elért eredményekről és az idei tervekről kérdeztük Szabó Zsombort, a cég ügyvezető igazgatóját.
A lézervágó gépek képezik a Bystronic értékesítésének legfontosabb pillérét. A gépek szívének számító lézerforrást több mint 30 éven át házon belül fejlesztették – kezdetben a CO2-technológia, 2005 óta pedig már a fiber lézerforrások felhasználásával. Három évvel ezelőtt azonban a Bystronic felhagyott a fiber lézerek házon belül történő fejlesztésével.
A lézervágó gépek teljesítményét többek között vágási pontosságuk, sebességük, hatásfokuk és stabilitásuk határozza meg. Ezek azok az adottságok, melyek hatással vannak a vágás minőségére, tehát a felhasználóknak ezek a legfontosabb szempontok a gép kiválasztásakor.
Túl sokba kerül a lézervágás és a lézergravírozás? A gyártók többsége erre a kérdésre általában igennel válaszol. De vajon miért is drága az ilyen típusú kivitelezés?
Új lézeres csővágógépet mutatott be a TRUMPF Hungary Kft. A számos automatizálási megoldásnak köszönhetően könnyen kezelhető TruLaser Tube 3000 fiber kiváló megoldás mind a csőmegmunkálás világába történő belépésre, mind a már meglévő géppark kiegészítésére. Az új csővágógépről Kunkli László, a TRUMPF Hungary Kft. szerszámgépek üzletágának értékesítési csoportvezetője beszélt a TechMonitornak.
A Prima Power egyik legnépszerűbb termékének számít a Platino Fiber Evo lézersugaras vágógép. A kimagaslóan merev platformra épített és világszerte már több mint 2 500 példányban értékesített 2D lézervágógép fontos technológiai innovációkkal korszerűsödött, amik tovább növelik a gép sebességét, megbízhatóságát és termelékenységét.
A cégcsoport új streaming platformját rendezvények, bemutatók, webes szemináriumok, prezentációk és tanfolyamok megtartására, valamint az ügyfelekkel való közeli kapcsolattartásra fejlesztették ki.
Az 1980-as években az országban működő 17 S-Modell üzlet próbált divatos nyugati importruhákkal némi színt varázsolni a konfekcióáruhoz szokott országba. A drága nyugati termékeket árusító üzletek már kis alapterületükkel is az exkluzivitást hangsúlyozták, és nagyon nyereségesek voltak. Az üzletlánc ma már nem létezik, de 2020-ban új S-modell jelent meg a piacon, amely a drága nyugati ruhákhoz képest ugyan kedvezőbb árú keleti gépeket kínál, de a nyereséget ugyanúgy garantálja az ügyfelei részére.
A kínai döntéshozók vasmarokkal vezetik a világ legnépesebb országát egy innovatív, szolgáltatásalapú társadalmi modell felé. A fejlődéssel együtt jár, hogy az ipari beruházások korábban rendkívül magas, 25-35 százalékos növekedése fokozatosan mérséklődik. A kínai szerszámgépgyártók „krémje” ennek következtében egyre kevésbé akar a hazai alacsony árfekvésű gépgyártói szegmensben ragadni, ehelyett a világpiacon vetik meg a lábukat versenyképesre csiszolt gépeikkel. Werderitsch Gábort, a hazai piacon is teret hódító Bodor lézergépeket forgalmazó Optimum Hungária Kft. ügyvezető igazgatóját kérdeztük a kínai szerszámgépek sikerének hátteréről.
Négy év sok mindenre elegendő. A történelemben négy év alatt birodalmak születtek vagy éppen omlottak össze, de milliárdnyi ember hétköznapi életét is meg tudja változtatni négy év alatt egy-egy találmány – gondoljunk csak az okostelefon vagy a közösségi média megjelenésére. Mire elég négy év egy cég életében? Arra mindenképpen, hogy új márkanevet vezessen be a lemezmegmunkáló piacon, és az első vevők már a legfontosabb tapasztalatokat is leszűrhessék. Az XLASE gépek hazai fogadtatásáról Szabó Zsombor, a Signdepot Kft. ügyvezető igazgatója beszélt a TechMonitornak.
Szó szerint „éles” megoldás nagy megmunkálási tartományával, robusztus kialakításával és választhatóan közepes, nagy vagy még nagyobb teljesítményű lézerforrásaival. Ideális választás acélszerkezeti elemek, földmunkagépek, mezőgazdasági gépek, nehézipari gépek és haszongépjárművek fémlemez alkatrészeinek gyártásához. A Laser Sharp kategóriájában a legalacsonyabb beszúrási időnek köszönhető magas termelékenységet magas hatékonysággal és alacsony karbantartási költséggel ötvözi, ezzel kiváló megtérülési időt és optimális beruházási költség/teljesítmény arányt garantálva.
A múltban számos fémmegmunkáló műhely és OEM-gyártó korlátozta le saját működését a fémlemezek megunkálására, amivel komoly piaci lehetőségektől fosztották meg magukat. Az új ByTube 130 lézervágó rendszerrel a gyártó cégek új ügyfélcsoportokat szólíthatnak meg. A csövek alkalmazási területe ugyanis nagyon szerteágazó: az autó- és építőipartól kezdve a bútor-, gép- és berendezésgyártókig használják azokat. Ennek a piaci potenciálnak a kiaknázása elengedhetetlen a fémmegmunkáló üzem sikeréhez.
A Prima Power high-tech lemezmegmunkáló megoldásai a feldolgozási folyamat minden szakaszát lefedik. A szakkiállításon debütál az automatikus szerszámcserélő tárolóval felvértezett eP Genius 1030 szervo-elektromos élhajlító, valamint a Laser Genius 1530 fiber lézersugaras vágógép a teljesen saját fejlesztésű, most debütáló 10 kW-os lézerforrással és Combo Tower Laser tárolórendszerrel. Megtekinthető lesz ezenkívül a Combi Genius 1530 stancoló és fiber lézersugaras kombigép LSR rakodó és szortírozó robottal, illetve a szervo-elektromos BCe Smart intelligens hajlítócella új API (speciális profilvizsgálat) és DABA (hajlítási szög dinamikus beállítás) technológiákkal.
Az Ausztriában, Oroszországban és Szlovákiában összesen öt telephellyel és mintegy 500 alkalmazottal rendelkező MKW Holding tevékenysége a fém- és műanyag-megmunkálástól a porbevonatoláson át egészen a szaniterek gyártásáig terjed. A modern szoftverrendszerekkel felvértezett lézergép megszüntette a lemezalkatrészek minőséggel és határidőkkel kapcsolatos problémáit.
Június végén a világ minden tájáról a svájci Niederönzbe sereglett a világ fémlemez megmunkálási szakértőinek színe-java. A Bystronic hagyományos házi kiállításán a vendégek új megközelítéseket ismerhettek meg a lézeres vágás, az élhajlítás, az automatizálás és a szoftvermegoldások területein.
A Bystronic ByStar Fiber lézerrendszere egy 12 kilowatt teljesítményű lézert és az új „BeamShaper” funkciót tartalmazza. Ezenkívül egy új kialakítású vágófej gondoskodik az állandó vágási minőségről akár 30 milliméter lemezvastagság esetében is.
Martin Mitterhumer, a PNH Kft. ügyvezető igazgatója következetes a gyártás automatizálásában. A TruBend Cell 5000 berendezéssel az élhajlítási műveleteket is automatizálta, amivel az időmegtakarítás mellett a munkavállalókra nehezedő terheket is csökkenteni tudta.
A TRUMPF az alapoktól építette át a TruLaser Series 1000 sorozatot, így a gépek már széleskörűen automatizálhatók. A sorozat számos megmunkálási folyamatot önállóan kezel a darabköltségek csökkentése érdekében.
A Mazak standján a nagy termelékenységű és teljesítményű OPTIPLEX Fiber III lézeres vágógépek 8 és 10 kW-os verzióit, valamint a 6 kW-os OPTIPLEX NEXUS 3015 Fiber gépet tekinthette meg a nagyszámú érdeklődő.
Az EML 2515 AJ kombigép az egyedi QR-kódokkal ellátott stancszerszámokat akár vágás közben is képes cserélni, így minimalizálható a feldolgozás mellékideje. Az átállási idő az élhajlításban is komoly tényező. Az automatizálási megoldások révén 2 perc alatt elvégezhető az alsó és felső szerszámozás teljes cseréje. Mindkét megoldás élőben volt megtekinthető a hannoveri EuroBLECH kiállításon.
Az autóiparban felgyorsult a modellváltás, ami komoly kihívás elé állítja a beszállítókat, állandó készenlétet és nagyon rugalmas reagálást feltételez tőlük. A Nemzetközi Gépjármű Különbizottság (IATF) által kifejlesztett – az ISO 9001-re épülő – minőségirányítási rendszer egyetlen rendszerben foglalja össze a késztermékgyártókra és azok beszállítói hálózatára vonatkozó minőségi követelményeket. Az IATF 16949:2016 gépjárműipari minőségirányítási rendszer bevezetésének tapasztalatairól Piheni Zsolt, az Indupro Kft. ügyvezetője beszélt a TechMonitornak.
A hannoveri EuroBLECH szakkiállítás innovációs dömpingjével tucatnyi lapszámunkat meg lehetne tölteni. A lemezmegmunkálás világát tehát folyamatos innováció jellemzi annak ellenére, hogy magán a „vason”, az eljárások lényegén már kevés fejlesztenivaló akad. A Hannoverben látott világpremierek hazai bevezetéséről és a magyar piac fejlődéséről Major Tamás, a TRUMPF Hungary Kft., ügyvezető igazgatója beszélt a TechMonitornak.
A Prima Power vásári standja szinte egy az egyben leképezte a kiállítás hivatalos mottóját („Belépés a digitális valóságba”). Az 1 400 m2-es standon bemutatott innovációkat a digitális gyártás jegyében fejlesztették ki, és kiváló kombinációt képeznek az automatizált gyártás megteremtéséhez.
Az EuroBLECH 2018 kiállításon a Bystronic többek között a hálózatosított lemezfeldolgozás világát is bemutatta. A World Class Manufacturing mottóval fémjelzett bemutató során a látogatók élőben tapasztalhatták meg, miként vezetnek az integrált automatizálási és új szoftveres megoldások a lézeres vágás és az élhajlítás új szintjéhez.
Lézerszemináriumot hirdet a Yamazaki Mazak 2018. szeptember 25–26-ra, ahol testközelből is megtekinthető lesz lézertechnológiájának legújabb fejlesztése, az OPTIPLEX 3015 DDL 4 kW, amely Direkt Dióda Lézer technológiája révén minden eddiginél nagyobb hatékonyságot biztosít a lézervágás ipari alkalmazásainak területén.
A Yamazaki Mazak OPTIPLEX NEXUS 3015 FIBER sorozata speciálisan azon ügyfeleinknek lett kifejlesztve, akik be szeretnék vezetni a Fiber lézert a gyártási folyamataikba, viszont nem rendelkeznek előzetes tapasztalatokkal.
A TRUMPF által bemutatott TruLaser 2030 fiber lézeres vágógép az intuitív működés, illetve az alacsony beruházási és működési költség révén különösen alkalmas a belépő szintű lézeres vágáshoz. Az akár négy kilowattos lézerforrás rendkívül hatékony megmunkálást tesz lehetővé. Igény szerint a TruLaser 2030 fiber teljesen automatikus gyártásra is átállítható.
A piacon jelenleg elérhető legnagyobb teljesítményű lézervágó berendezést is láthatták a Bystronic standján a látogatók Stuttgartban, a november elején rendezett Blechexpo kiállításon. A svájci lemezspecialista 10 kW-os fiberlézer-forrással felszerelve kínálja csúcskategóriás gépét, a ByStar Fibert.
A releváns iparági szegmensek (gyártók és beszállítóik) köré csoportosított témakörök, valamint a teljes folyamatszekvenciák bemutatása mellett a szervezők még nagyobb figyelmet fordítottak a kompozitanyagokra, a hibrid megoldásokra és a könnyűszerkezetes gyártásra.
„Kapcsolódjon rá!” Ez a mottója a TRUMPF kiállítási standjának a 2017. november 7–10. között Stuttgartban sorra kerülő Blechexpo szakvásáron. A csúcstechnológiát képviselő ditzingeni cégóriás idén a TruConnect szekcióban az intelligens gyárak számára kifejlesztett megoldásokat mutatja be.
Szerszámgépvásárlás esetén óhatatlanul felmerül a kérdés, hogy miért kínait. A felvetés jogos, hiszen a Kínából érkező tömegcikkek kapcsán számtalan minőségi kifogás fogalmazódott meg az elmúlt 20 évben. Ugyanakkor több ágazat kénytelen volt már elismerni, hogy Kína az olcsó tömegcikkek mellett a minőségi kategóriában is helyt tud állni. Mi a helyzet a lézeres vágórendszerek piacán? A kínai gyártású berendezések fogadtatásáról és működéséről Szabó Zsombor, a HSG gépeket forgalmazó Signdepot Europe Kft. cégvezetője beszélt a TechMonitornak.
A 2017-es kompetencianapok alatt a Bystronic a fémlemez-megmunkálás hálózatba kötött, távfelügyeleti világát mutatta meg az érdeklődőknek. A rekordhosszúságú, június 12–23. között rendezett Házi Kiállításon a vágáshoz és hajlításhoz kapcsolódó fejlesztéseken kívül a legújabb automatizálási és szoftverinnovációkat is megismerhettük.
A 2017-es kompetencianapok alatt a Bystronic a fémlemez-megmunkálás hálózatba kötött, távfelügyeleti világát mutatta meg az érdeklődőknek. A rekordhosszúságú, június 12–23. között rendezett Házi Kiállításon a vágáshoz és hajlításhoz kapcsolódó fejlesztéseken kívül a legújabb automatizálási és szoftverinnovációkat is megismerhettük.
A 2017-es kompetencianapok alatt a Bystronic a fémlemez-megmunkálás hálózatba kötött, távfelügyeleti világát mutatta meg az érdeklődőknek. A rekordhosszúságú, június 12–23. között rendezett Házi Kiállításon a vágáshoz és hajlításhoz kapcsolódó fejlesztéseken kívül a legújabb automatizálási és szoftverinnovációkat is megismerhettük.
A 2017-es kompetencianapok alatt a Bystronic a fémlemez-megmunkálás hálózatba kötött, távfelügyeleti világát mutatta meg az érdeklődőknek. A rekordhosszúságú, június 12–23. között rendezett Házi Kiállításon a vágáshoz és hajlításhoz kapcsolódó fejlesztéseken kívül a legújabb automatizálási és szoftverinnovációkat is megismerhettük.
A Bystronic számos automatizálási megoldást fejlesztett ki a BySmart Fiber lézeres vágórendszerhez. Az ügyfelek számára egyaránt elérhetővé vált a ByTrans és a Byloader rendszer.
Több mint 30 év eltelte után a vásárolt 4-5 kW-os (néha 6 kW) teljesítményű CO2-lézerek elérték teljesítmény- és hatékonysági küszöbüket. Hozzávetőleg tizenöt évig tartott, míg a 3 kW-os CO2-eladások mindennapivá váltak, és további öt évnek kellett eltelni ahhoz, hogy a 4 kW-os gép legyen az első számú választás a gyártók körében. A nagyobb teljesítményű CO2-lézerek (6 kW vagy annál nagyobb) a 90-es évek kezdetétől már rendelkezésre álltak. Habár a nagy teljesítményű CO2-lézergépek eladási száma a 2000-es évekig lassan növekedett, az eladási számok sosem érték el a 4-5 kW-os gépekét. Ennek jó oka van. Ha megnézzük az ár-érték arányt, akkor világos, hogy miért.
A TruLaser 3060 fiber túlméretes táblák megmunkálását teszi lehetővé 6×2,5 méteres területen – többszörös táblabehelyezés is lehetséges, akár négy közepes táblaméretű lemez is felrakható – az új vágási csomag, a Highspeed növeli a vágási sebességet.
Új funkciókat mutatott be a ByStar Fiber lézervágó rendszerhez a Bystronic az EuroBLECH szakkiállításon. Az új fejlesztésű 10 kilowattos lézerforrás lélegzetelállító sebességre gyorsítja fel a vágási folyamatot. Tartson velünk a lézervágás jövőjébe vezető utazáson!
Az AMADA a kétezres évek elején mutatta be a V-Factory nevű virtuális gyártásfelügyelő szoftvert, amely már akkoriban is képes volt sok olyan igényt kielégíteni, amit ma ipar 4.0-ként emlegetünk. Emellett a múlt század vége óta szinte valamennyi Amada gép központi programozóhelyhez kapcsolódva egy hálózaton működtethető, mint ahogy szerte a világban számtalan gyár működik automata üzemmódban minimális felügyelettel akár Amada, akár más gépekkel. Ezek ismeretében nem is értettem először igazán, mi ez az óriási felhajtás a „Smart Factory” és „Ipar 4.0” szlogenekkel. Az Amada különböző házi kiállításain már sok éve „virtuális” gyárként hálózatba kötött gépek intelligens, interaktív és integrált együttműködését ismerhettük meg, aminek fényében szintén meglepő volt az ipar 4.0 láz, és hasonlóképpen meglepő volt az elmúlt 1-2 évben Smart Factoryvel „marketingelt” versenytársi rendezvények sora is.
Ha valaki pár éve benézett a nagy gyártók üzemcsarnokaiba, azt láthatta, hogy a hegesztés területén még a CO2-lézertechnológia dominált. A tulajdonképpeni termeléstől elkülönített, önálló helyiségekben felépített, óriási berendezések szolgáltatták az energiát az akkoriban még újdonságnak számító lézeres hegesztési technológiához. Azóta nem állt meg a fejlődés. A korszerű berendezések már egyre inkább szilárdtest lézereket használnak, amelyek számos döntő előnnyel rendelkeznek.
A Trumpf hagyományos, Intech néven ismert házi kiállítása az ipar 4.0 koncepció gyakorlati megvalósítási lehetőségeit helyezte a középpontba. Az április 19–23. között a cég ditzingeni központjában rendezett rendezvény mintegy 2 000 szakmai látogatót vonzott a világ minden tájáról.
Jason Hillenbrannd, az AMADA America lézergépek termékmenedzsere és Erik Zucker, a JDSU (JDS Uniphase Corporation) lézer- és optikai termékek és technológiák kommunikációs és kereskedelmi igazgatója vitatkoznak azon a kérdésen, hogy vajon mekkora az optimális energiaszükséglet egy lézergép esetén.
A TRUMPF által a Blechexpo szakkiállításon bemutatott TruLaser 5030 fiber 2D lézervágó gép új funkciókkal és választható lézerforrással rendelhető.
Gazdaságilag hatékony gyártás lézerrendszerekkel: minimális utómunka, magas dinamika, új tervezési lehetőségek. A mintegy 50 éves lézertechnológia a múltban már számtalanszor bizonyította fölényét a gazdasági hatékonyság terén is a hagyományos eljárásokkal szemben.
Vékony, vagy vastag, mostantól nem számít. A Bystronic által kifejlesztett új ByStar Fiber lézervágó rendszer olyan univerzálisan használható berendezés, ami teljes mértékben hasznosítani tudja a fiber lézer technológiában rejlő lehetőségeket.
A milánói EMO kiállításon tartották a FANUC fiber lézerforrások európai premierjét. A portfólió hat modellből áll, 1-től 6 kW teljesítményig. A jelenleg elérhető 1, 2 és 3 kW-os lézerforrások között a Fiber Laser FF 3000i A modell teljesítménye a legnagyobb, megegyezik a hasonló kategóriájú CO2 lézerekével, így az ügyfelek mostantól minden teljesítménykategóriában két technológia között választhatnak. A fiber lézer moduljai kombinálhatók, így egyszerűen adaptálhatók az igényelt teljesítményszinthez. A 30/31i-LBlaser vezérlés ideális perforált vágáshoz.
A Bystronic immár hagyományosnak mondható, Kompetencia Napokra hallgató házi kiállítása 2007-ben indult útjára. A rendezvénysorozat célja nem pusztán a svájci gyártó technológiai újításainak, hanem annak az ipari trendnek a szemléltetése is, amely során a hangsúly a gépekről a teljes értékteremtő folyamat felé tolódik el. A TechMonitor idén is meghívást kapott a niederönzi Kompetencia Napokra. Helyszíni beszámolónkat sorozatban közöljük.
A Bystronic immár hagyományosnak mondható, Kompetencia Napokra hallgató házi kiállítása 2007-ben indult útjára. A rendezvénysorozat célja nem pusztán a svájci gyártó technológiai újításainak, hanem annak az ipari trendnek a szemléltetése is, amely során a hangsúly a gépekről a teljes értékteremtő folyamat felé tolódik el. A TechMonitor idén is meghívást kapott a niederönzi Kompetencia Napokra. Helyszíni beszámolónkat sorozatban közöljük.
A Bystronic immár hagyományosnak mondható, Kompetencia Napokra hallgató házi kiállítása 2007-ben indult útjára. A rendezvénysorozat célja nem pusztán a svájci gyártó technológiai újításainak, hanem annak az ipari trendnek a szemléltetése is, amely során a hangsúly a gépekről a teljes értékteremtő folyamat felé tolódik el. A TechMonitor idén is meghívást kapott a niederönzi Kompetencia Napokra. Helyszíni beszámolónkat sorozatban közöljük.
A partnerek és potenciális partnerek folyamatos informálása, szakmai „továbbképzése” is elengedhetetlen ahhoz, hogy emelni lehessen a hazai gépipar színvonalát” – vallja a professzionális és specializált szerszámgépekkel foglalkozó Gordiusz Alfa Kft. ügyvezetője, Szegő Róbert. Ennek egyik jó eszköze a szakmai konferenciák sorozata – a szervezők most, az IPAR NAPJAI idején ismét egy ilyenre invitálták az érdeklődőket.
A Dener gyárat 1974-ben Törökországban alapították, és mára a világ egyik legjelentősebb lemezmegmunkáló gépgyártójává vált. A 20 000 négyzetméternyi, fedett gyártóüzemben a gyártás a legkorszerűbb technológiai folyamatok alkalmazásával történik.
Az ügyfélközpontú svájci Bystronic az egész értékteremtő láncra fókuszál, így olyan hozzáadott értéket biztosít ügyfelei számára, amit máshol nem találnak meg. A lemezmegmunkáló gépek piacáról és Bystronic aktuális fejlesztéseiről Kézdi Árpád, az Autorel Kft. ügyvezetője beszélt a TechMonitornak.
A fiber lézer egyre nagyobb területet hódít meg a fémlemezek ipari kivágása területén. Mivel alkalmazhatósága megközelíti, sőt sok szempontból meg is haladja a CO2-lézer lehetőségeit, az AMADA egy olyan innovatív, új megoldást fejlesztett ki, amelyet az idei EuroBLECH-en, a világ legjelentősebb lemezmegmunkálási szakvásárán Vásári Nagydíjjal tüntettek ki a kivágás területén.